Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az emberi szervezet mennyire...

Az emberi szervezet mennyire képes megemészteni a vért?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy az állatok takarmányozásához használnak alvasztott vérből készült vérlisztet is, ami egy magas fehérjetartalmú, ásványi anyagokban gazdag táplálék. Ezt ugye csak állatoknak adják, de érdekelne, hogy emberek is fogyaszthatnák-e? Nagyon olcsó fehérjeforrás lenne, de nem tudom, mennyire ajánlatos embernek ilyet fogyasztani? esetleg kisebb mennyiségben lehetséges? Mit gondoltok? Csak komoly válaszokat szeretnék. Köszi :)

2016. febr. 25. 21:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted az ősember már ismerte a kóser vágást? Vagy az emberelődök?

A vér is megemésztődik, ha sok a vér a táplálékban, akkor fekete lesz a széklet.

(Most majd jönnek a fanatikusok, hogy nem szabad vért fogyasztania, mert Isten tiltja.)

2016. febr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam, csak valamiért sehol nincs erről szó a neten, hogy vért kellene innunk :D

De akkor ugyanúgy alkalmazkodott hozzá az emésztőrendszerünk, mint a pl a húshoz? Vagy azért van valami különbség?

2016. febr. 25. 21:49
 3/19 anonim ***** válasza:

Azért a mi immunrendszerünk és emésztőrendszerünk már nem ugyanaz, mint amilyen az ősemberé volt. Ha nyers kaját eszel attól jó eséllyel f.sni fogsz és ez a legenyhébb következmény. Viszont pl sült vért teljesen elfogadott és mindennapos dolog fogyasztani. Hentesnél is lehet kapni.

Az állatoknak gyártott táplálékot pedig inkább hagyd meg az állatoknak.

2016. febr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy nyers-e mert nem írják, de gondolom igen, de mi van ha vízben elkeverem és megfőzöm? Az úgy már okés nem? Amúgy meg nem igazság hogy az állatok kapják a legjobb minőségű táplálékot, míg az embereket kakaóscsigával meg vajaskenyérrel etetik :S
2016. febr. 25. 21:57
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb ha a hentesnél veszed. Már csak azért is, mert ott nagyobb eséllyel tartják be a higiéniai követelményeket, mint állateledel tárolás esetén.
2016. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És a hentes hogy árulja a vért? Kis tasakokban? :) És mennyibe kerül?
2016. febr. 25. 22:03
 7/19 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül fogyasztható a vérből, vérrel készült étel. Disznóvágáskor egyes helyeken szokás, hogy egy egy pohárrak isznak belőle. Azonkívül a véreshurkába is azt teszik. Baromfivágáskor a legfinomabb csemege a sült vér tojással stb. Csak kérdés az, hogy hol tudsz hozzájutni?
2016. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Sosem ettél még vért? Én mindig nagyon szerettem :) Normális étel az is, mint az állat annyi más része.

Nyilván képesek vagyunk megemészteni, miért ne? A húst, a zsírt, a belső szerveket, a tojást megy, a vér sem kivétel.

2016. febr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az embereket nem etetik kakaóscsigával, illetve a gyerekekkel előfordulhat, de a felnőtt maga dönt... Értem ébn, hogy a bolt tele van ipari hulladékkal, én sem örülök neki s jobb lenne, ha nem így lenne, de attól még nem muszáj megenni.

Nem hinném, hogy az állatok kapnák a jót, a macska szárazeledel pl. tele van gabonával s hulladék ezzel-azzal.

2016. febr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Állatok takarmányozására szánt eleségből semmiképpen nem egyél vagy igyál, legyen az akármicsoda is! Nagyon veszélyes mert az ilyemi olyan üzemekben is készülhet, ahol az alapvető higiéniai előírásokat sem tartják be, nagyon súlyos, akár halálos betegséget is össze lehet szedni ezek által! Tehát amit nem emberi fogyasztásra szántak az ne edd meg, ha nem akarsz kórházba kerülni! Nem törvényszerű, de bármikor előfordulhat mert a takarmányok feldolgozása nem minden megfelelően higiénikus! Állateledel boltban kapható dolgokat nem szabad megenni! Ide tartozik a kutya és macskaeledel is, embereknek az is nagyon veszélyes lehet! Van, hogy ezek romlott húsokból készülnek szárítással, mert az állatoknak sokszor még nem lesz semmi baja attól ami megromlott, de az embernek már igen! A halliszt sem ehető, mert az is készülhet betegségben elhullott halak maradványaiból amit utólag, nem biztos, hogy alaposan fertőtlenítenek. Az emberi fogyasztásra szánt haszonállatok vére többnyire iható, megszilárdítva ehető és semmi bajod nem lesz tőle, sok ételben alapanyagnak használják pl. a disznó vagy más haszonállatok vérét. De ha voltál már fogorvosnál, akkor lehet a saját véredből is ittál már, csak nem tudsz róla; gyakran előfordul, főleg szájsebészeten, hogy nyeled a vért és közben azt hiszed, hogy csak nyál.
2016. febr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!