Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek, ja nyers vegán...

Mit egyek, ja nyers vegán szeretnék lenni, de azért éhen ne haljak, meg meg legyen minden, ami kell?

Figyelt kérdés
Leginkább a fehérje az, ami nem sok nyersen fogyasztható kajában van sok, tehát, azt honnan vigyem be?
2016. márc. 4. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Háááát, nézd az olajos magvakban viszonylag sok a fehérje pl mandula, szezámmag, dió, mogyoró.


De sajnos ezek sem teljes értékűek, így kombinálni kéne gabona és hüvelyes fehérjékkel, ami már nehezebb, mert nyersen nehéz rizst meg babot enni. Esetleg zabpehely, búzapehely jöhet szóba...


Nem akarok kötözködni, de nem elég ha mondjuk sok mindent nyersen eszel, de mellé azért néha főzöl is?

2016. márc. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én két évig bírtam, de ahogy elkezdtem a kondi mellé tobbféle megerőltető testmozgást végezni, rájöttem, hogy nem fog menni. Ha fehérjét akarsz pótolni, nyers kenderőrleménnyel megteheted, de az meg horror áron van. Emellett az olajos magvakban is akad azért protein.


Nyilván te is utánajártál, hogy mit érdemes fogyasztani, de azért leírom, hogy én miket ettem: gyümölcs, zöldség, aszalt krékerek, aszalt gyümölcsök, olajos magvakból, diófélékből és zöldségekből készült pástétomok, gyümölcslapokból és olajos magokból, diófélékből, gyümölcsökből, avokádóból készített krémes sütemények, stb. (Van saját 5 tálcás Excalibur aszalóm, egy emeletes kerek tálcás Scarlettel kezdtem - utóbbi használata nem volt olyan kényelmes, de azért megoldottam vele a legszükségesebbeket, amíg össze nem gyűjtöttem a pénzt az Excaliburre.)


Sok sikert!


26/L

2016. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, természetesen kenderMAGőrleményre gondoltam. :)
2016. márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Ja, igen. Igaz! A kendermagőrleményben valóban sok a fehérje, de én még olyan pocsék sz.rt életemben nem ettem, mint az. Én nem vagyok nyers vegán, de mint egészségtudatos muki, kipróbáltam.


Ez a cucc, még sütibe sütve, vagy müzlibe keverve is rettentő volt! Olyan, mintha keserű homokot rágnék, már kis mennyiségben is ótvar, de értelmes fehérjebevitelhez vagy 100 grammot be kéne tolnod.


Öööö, csak szóltam.

2016. márc. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, én turmix formájában fogyasztottam a kendermagport, és olyan jellegűt vettem, ami tényleg nagyon finomra volt őrölve. Szerintem kifejezetten kenderfehérje port kell venni, amit én ittam, az végül is tök fogyasztható volt, csak nem emlékszem a márkájára :S. Mézzel és kakaóval ízesítettem.
2016. márc. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs bennem semmi rosszindulat, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy akik ilyen kaján élnek, azok nem szeretnek enni, nem imádják a különféle ételek ízét, illatát, állagát? Nem szeretik kipróbálni a sok ezer alapanyag adta lehetőségeket, amelyekből egészségesen is mennyei ízek varázsolhatók? Semmi hedonizmus nincs bennetek?
2016. márc. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én amikor elkezdtem nyers kajákat enni, kifejezetten vágytam az ételek valódi ízére, nem kívántam az addig fogyasztott hőkezelt fogásokat. Egy teljesen új ízvilág tárult elém, azt élveztem, no meg a megnövekedett energiaszintet, amit ez az étrend eredményezett.


Imádtam új kreációkat elkészíteni, még ha néha pepecselős is volt a folyamat, aztán változtak az igényeim. Én olyat soha nem ettem, ami nem esett jól. Sajnálom azokat, akik valamilyen táplálkozási irányzatba kényszerítik magukat, mikor nem is lelik örömüket benne.


(2-es voltam)

2016. márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék az előző válaszomhoz, hogy 12 éves korom óta főzök magamra, azalatt ezernyi ételt, fűszerezést, alapanyagot végigpróbáltam már, akkor, abban az időszakomban a nyersevés elégített ki. A nyers süteményeimet, krékereimet még húsevő, mindenevő ismerőseim is nagyon finomnak találták.
2016. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!