Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék önerőből kilépni...

Hogyan tudnék önerőből kilépni az étkezési zavarból?

Figyelt kérdés
Addig eljutottam, hogy nem akarok tovább koplalni, és igenis nem kell(ene) fogynon többet, mert a súlyom így tökéletes, de egyszerűen nem tudok túllépni a nemevés dolgon. Nem vagyok anorexiás, a sulyom a magassagomhoz dekagrammra pontosan az ideális, de nem tudom elffogadni magam. Önerőből hogyan számoljam ezt fel? A nap 80%-ában az evés jár a fejemben, és iszonyatos bűntudatom van ha átlépem az 1000 kalóriát. Ismétlem nem vagyok és nem is voltam anorexiás, de az emésztésemet egyszer már elcsesztem (kórház lett belőle, egy csomó pokoli vizsgálattal), most azt sikerult normalizálni, az étkezések számát is, csak a mennyiséget és az abnormális gondolatokat nem. Nagyon belefáradtam ebbe az egészbe, január óta nem jott meg a menstruációm, pedig azota próbálok figyelni hogy kikaparjam magam ebből a szarból. Külső segítség nélkül eljutottam oda, hogy jobb napokon akar négyszer is eszek egy nap, es nem egy furt szőlő a napi adagom. De ennél többet ugyerzem nem tudok tenni, amióta probalkozok a tudatos gyógyulással, nem jön meg, és ez most egy kicsit megilyeszt. Hogyan tovább? Köszi a válaszokat előre is:)

2016. márc. 21. 21:57
 1/3 anonim válasza:
Sajnos nagy valószínűséggel anorexiás vagy, annak ellenére, hogy tagadod. A leírásod alapján szinte minden az anorexia tüneteire utal. Nagyon nagy akaraterő, kitartás és támogatás szükséges, hogy legyőzd a betegséged. Tapasztalatból beszélve mondom, hogy szerintem teljesen egyedül nem fog menni. Mindenképp szólj a szüleidnek/tesódnak/legjobb barátnődnek vagy pedig a legjobb lenne, ha orvoshoz fordulnál. Fontos lenne belátnod, hogy amit csinálsz, az nem egészséges és nem fenntartható.
2016. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a könyvet:

Natasha Campbell-McBride: GAP szindróma.

Az emésztés és a pszichés betegségek kapcsolatáról, illetve ezek gyógyításáról szól, külön foglalkozik a táplálkozási rendellenességek (pl. anorexia) megfelelő étrenddel történő kezelésével. Kérd meg anyukádat, hogy segítsen beszerezni és elkészíteni az ajánlott ételeket.

2016. márc. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De, igen, anorexiás vagy! Ismétlem, anorexiás vagy!


Menj el szakemberhez, aki segít fejben helyredobni a dolgokat.

2016. márc. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!