Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok reggel enni?...

Miért nem tudok reggel enni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hétköznap reggelenként nem tudok magamba tolni egy falatot se, még akkor se ha előző nap este korgó gyomorral fekszem.Tudom hogy ez nem egészséges ezért szeretném hogy másképp legyen.

Mitől van ez és hogyan tudnék rajta változtatni?



2016. ápr. 3. 22:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 15/f
2016. ápr. 3. 22:47
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

En kicsikoromtol kezdve igy vagyok, reggel keles utan nem tudok egy darabig enni, nincs etvagyam, nem kivanom. Vannak kivetelek, de jobba erzem magam, ha ebredes utan eltelik fel-1 ora.

18/L

2016. ápr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Miért erőltetnéd, ha nem esik jól? Mert valaki azt mondta, hogy ez nem egészséges? Hallgass inkább a szervezetedre...

[link]

2016. ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem muszáj rögtön ébredés után enni. Ha nem esik jól reggel akkor tedd el azt a szendvicset és edd meg amikor kívánod.

Semmi bajod nem lesz attól, ha nem hétkor, hanem fél kilenckor eszel.

2016. ápr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Manapság nagyon sok ember már ezt szokta meg(én is) ,nagy a pörgés ,reggelente sietsz suliba...

A bioritmusod ezt az életmódot szokta meg!

Sőt.. én régebben úgy voltam ,hogy estig szinte alig ettem valamit és csak este álltam neki /szó szerint/ zabálni (minden ami belefér)!

2016. ápr. 4. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De miért tudja rajtam kívül szinte mindenki, hogy nem egészséges reggel enni? Az is, aki tapasztalja, hogy ő NEM TUD enni reggel... Ezt nem értem. Nem az lenne a logikus, hogy hallgatunk a testünkre s megállapítjuk, hogy van, akinek az az ideális, ha nem reggelizik?


Nem hiszem, hogy tudsz rajta változtatni, illetve hogy érdemes lenne. Bár nem tudom, mennyire vagy energikus délelőtt, ha nem eszel. Illetve lehet, hogy te tudsz enni 10-kor, én max. erőszakkal tudnék, s onnantól kicsit éhes (régen nagyon éhes, de ma már alig van éhségérzetem) és enervált lennék. Kivéve, ha nulla inzulinválaszú ételt ennék (merő zsír). Tapasztalat :)


Az időszakos böjtnek megvannak az előnyei, főleg, ha az ember természetesen csinálja, nem magára erőltetve. Persze lehet, hogy a te esetedben még erről sincs szó, mindössze reggel nem eszel. És? Ha van energiád s jól érzed magad, s a tested tiltakozik, minek erőltetni?

Rengetegen vagyunk, akik nem reggelizünk és remekül elvagyunk... S reggelizhetünk tizenéveken át, akkor sem szokjuk meg, mert nekünk az nem passzol sehogysem, testi szinten.

Nincs ezzel baj. Szerintem szuper, kényelmes, főleg mióta a 11 órás reggelit is elhagytam s csak ebédem és vacsorám van. Nagyon élvezem. Edzeni is éhgyomorra edzek, máshogy nem jó, de úgy minden OK, jóllakott vagyok, de nem elnehezült.

2016. ápr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!