Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez "koplalásnak" minősül? 15 L

Ez "koplalásnak" minősül? 15 L

Figyelt kérdés

Egyszerűen utálom a testem.

Ha tehetném átcserélném valaki máséra

Úgyérzem menthetetlenül kövér vagyok, és nem érdemlem meg az ételt... 68 kg vagyok 167 cm-hez... Egy tízest kéne leadnom tehát.

Reggelire ált. egy almát eszek, ebédre vagy a család ebédéből egy keveset (kb 2 falat) vagy magokat eszem.

Vacsira pedig vagy egy banán vagy egy alma... Esetleg egy banánból (1 db banánból) készült turmix.

Ez már megérinti a koplalás mértékeit?

Ezek mellé sokat iszom.

És mozgok is, bár semmi energiám nincs...

Elvileg fogyok

De nem igazán látok változást...


Valaki tudja, mi a rák van velem?

Ha estére megint két virslit kéne ennem mint régen, az undortól belehalnék...


Előre is köszi

Egy kétségbeesett lány



2016. ápr. 7. 19:28
1 2
 1/15 anonim válasza:
73%
Ekkora korban nem szabadna megvonnod magadtól ennyire az ételt, mert serdülőkorban vagy, ilyenkor fejlődnek a csontjaid, izmaid. Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, zsírszegény kajákat (pl. zsírszegény joghurt, zsírszegény sonka, teljes kiőrlésű kenyér, vagy diétás kenyér, sajt) és sportolj. És ami a legfontosabb: NE UTÁLD MAGAD! És ne légy türelmetlen, majd szépen, lassan lefogysz.
2016. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
73%
Ja, és reggelre ehetsz müzlit, gabonapelyhet (csak ne legyen csokis) :)
2016. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
73%

És ebédre főtt ételt, pl. levest is egyél, az fontos


am 1 és 2 válaszoló voltam :))

2016. ápr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Tudom mi van veled, úgy hívják anorexia. Nem viccelek.
2016. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

"Tudom mi van veled, úgy hívják anorexia. Nem viccelek."


Miért?

Az anorexia, mikor valaki már sovány, de még akkor is kövérnek látja magát.

167 cm-hez 68 kg az valóban sok. Ha 58 kg-osan is nagyon kövérnek látja majd magát a kérdező, akkor tényleg gond lesz.

Nem hiszem, hogy nagy gond lenne, amit csinálsz, kérdező, de ha sikerül lefogynod 5-10 kilót, akkor mindenféleképpen hagyd abba!

2016. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Te utolsó... Te egyszerűen hülye vagy. Az anorexia egy mentális betegség elsősorban, csak másodsorban testi. Tehát kövéren is lehet valaki anorexiás. A kérdező pedig nem is kövér. illetőleg ezekkel az adatokkal miért utálja ilyen betegesen magát??? Ez nem betegség véletlen? Én fiú vagyok, de tegyük fel, hogy én meg lennék 120 kg a mostani 185 cm-hez. Én kövér lennék a kérdezővel ellentétben, de nem utálnám magam, nem koplalnék. Mert igen, ez koplalás. Mi az, hogy nem baj?? ez alig néhány kcal, semmi állóképessége sincs a kérdezőnek.. Ez igenis koplalás, amivel kórházba lehet kerülni.....
2016. ápr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Az anorexiások is elkezdik valahol... és elárulom, nem az alapból soványak közül kerülnek ki.


Az anorexia nervosa egy pszichés betegség, az evészavarok egyik alapvető típusa. Az anorexia szó szerinti jelentése az étvágy elvesztése („orexis” = vágy, „an-orexis” = vágy elvesztése). A nervosa kiegészítés a betegség pszichés (idegi) eredetére utal. A köznyelvben gyakran anorexiának rövidítik, ami azonban pontatlan. Anorexia az orvosi nyelvben csupán étvágytalanságot jelent a kiváltó októl függetlenül.

Ennek az evési problémának fő jellemzője, hogy a beteg drasztikus mértékű fogyásra törekszik.


"Úgyérzem menthetetlenül kövér vagyok, és nem érdemlem meg az ételt"

"Ha estére megint két virslit kéne ennem mint régen, az undortól belehalnék... "

"Elvileg fogyok

De nem igazán látok változást"


Ne mondd, hogy ez nem úgy hangzik mint egy pszichés betegség!

2016. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
8%

Oké, nem mondom, hogy 100%, hogy nem anorexiás, de ti se lehettek benne biztos, hogy az.

Ha elkezd fogyókúrázni most, de 55-60 kilósan abbahagyja, akkor is anorexiás, vagy mi?

2016. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor is lehet az, sőt ez alapján nagy esély van rá. Ez az írásmód nem egy megfontolt, tervezett alapon cselekvő lányé. És koplal, de nagyon, ami már egy tünet.
2016. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy fogyókúrázni nem úgy kell, hogy valaki ilyen keveset eszik. plusz olyanokat mond, hogy semmi energiája (mitől is lenne??), utálja a testét és kétségbe van esve. Semmiképp nem ilyen egy normális diéta. Volt anorexiás ismerősöm, kettő is, mindketten almahéjon és szotyin éltek.
2016. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!