Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha naponta csak egy péksütemén...

Ha naponta csak egy péksüteményt és egy joghurtot eszek az koplalásnak minősül? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tehát az lenne a kérdésem ha csak ennyit eszek, az koplalás-e és érhető-e el vele súlycsökkenés? Iskolába járok tehát más oly nagyon nem tudok vinni délelőtt biztos, hogy valami péksüteményt ennék, itthon délután pedig joghurtot vagy salátát.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 6. 19:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Istenem ba.meg.
2016. ápr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Minőségi és mennyiségi is. Egyél normálisan és sportolj.
2016. ápr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Választ vártam, nem kritkát. Olyan nehéz lenne normálisan megválszolni?
2016. ápr. 6. 19:41
 4/15 A kérdező kommentje:
Másodiknak pedig köszönöm! Napi 30 perc szobabicikli vagy taposógép is elég sportolásnak? Intenzíven csinálom..
2016. ápr. 6. 19:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi kajától össze is fogsz esni pár napon belül. Hol a hús, a zöldség, a tojás...? A péksüteményben "semmi" sincs.
2016. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Pedig az első válasz is informatív volt. Még gyk szinten is sokkolóan idióta ötlet ám ez.


Igen, koplalás s persze, a tested elkezdi bontani egyes részeit, hogy energiához (erre jó a zsír), aminosavakhoz (izom, de amit eszel, az még cukorból is kevés, így a glükóz biztosításához is bomlani fog izom), kálciumhoz (csont, fog), miegyebekhez jusson.


Iskolába jársz, tehát szinte bármit el tudsz vinni egy dobozban s meg tudod enni. Vihetnél húst zöldséggel, túrót, tojáslepényt s millió dolgot, de te inkább olyat viszel, amiben semmi nincs (joghurt) vagy egy csöpp energiát még biztosít, de nem valami tápanyagdús (péksüti), főleg azt tekintve, hogy a testnek KELL fehérje és KELL zsír. Szénhidrát konkrétan nem, de azt normális ember úgyis eszik, pl. zöldség formájában, de szinte mindenben van és semmi gond a szénhidrátra alapozással. A saláta OK, csak ugye enned is kéne, remek hozzá valami jó kis állati fehérje, amilyen neked tetszik. Nyugodtan lehet zsíros is, nálad inkább a kalória- és zsírhiánytól kell félni, nem a többlettől... :-/

2016. ápr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
jól mondják. csinálj tojáslepényt, úgy mintha palacsinta lenne, tekerj bele zöldséget, grillezett csirkehúst, grillezett halat, tonhalat, mellé rakj kis üvegben öntetet, közvetlen fogyasztás előtt rakd hozzá, és már is kész a finom, egészséges és diétás ebéded..
2016. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok, sose értettem mér egyszerübb a mindenhez odakenődő, ragadó kakaóscsigákat és hasonló szarokat suliba vinni, mint otthon fogni egy teljesk. zsemlyét, beledörrenteni egy szelet grillezett csirkemellet és annyi salátát amennyi belefér/igény van rá?
2016. ápr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Olyan uzletek vannak a kozelembe ahol nem surun tudok venni tekjeskiorlesu peksutemenyt peldaul. (parszaz lelkes faluban elek hozzateszem) Max rozsos vagy barna kenyeret de azoktok mar rosszul vagyok.

Meg a sulibufebe sincs olyasmi csak feher liszbol keszult. De ugy gondolom ha delelott eszek olyasmit attol csak nem lesz semmi bajom. (gondolok itt a hizasra peldaul)

2016. ápr. 6. 20:14
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én két kis falu között lakom, ez nem gond. Mondjuk kenyeret nem eszem, de a párom süt néha. De te is megteheted, hogy ha jársz valami nagyobb városban (ezt nem tudom, de pl. nekünk gyakran kell valami, ami csak ott kapható, így 2-3 hetente beutazunk), akkor veszel sok-sok tk zsemlét (ha az neked valamiért jó. én kerülöm nagy ívben) s lefagyasztod.

De nem muszáj ilyesmit enned. Ha már gabona, pl. barnarizst is főzhetsz, bár pl. a testépítésben most volt szó róla, hogy a fehérje, zöldség, zsír csökkenti a fehér rizs inzulinválaszát. No igen, a haladóbb testépítők azért tudják, hogyan lehet gyorsan leszálkásítani, s ez nem akadályozza őket a rizs- és kenyérevésben, persze kis kalóriakeretnél ez már elég minimális, inkább hús és zöldség megy, túró, tojás...

Ha szénhidrátosan ennék, jó opció lenne a köleskrém is (pl. körözöttes ízesítéssel). Finom étel, persze kell mellé valami fehérje.

Sok lehetőség van.


Akármilyen kenyérrel is lefogyhatsz, de ez ne menjen a fehérje és a többi, a kenyérrel ellentétben szükséges étel rovására... Ha egy fehér zsemlébe (ami pont olyan, mint a tk, csak hiányzik belőle valami és emiatt gyorsabb felszívódású, ami sokaknál azért számít. van, akinek nem igazán) rendes dolgokat teszel, az már valami, de üresen semmi értelme. S egy 1-2 mm-es felvágott is semminek tekinthető...

2016. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!