Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy mostanában semmit nem kívánok szinte? Tényleg csak finnyás lettem?

Figyelt kérdés

Mostanában minden ételt csak úgy beletörődve a sorsomba eszek. Nem csak arról van szó, hogy nem szeretem, hanem nem kívánom egyszerűen. Ennek ellenére megeszem a főtt kajákat mindig, de az egyebekhez meg kedvtelenül nyúlok.

Éhségérzetem van, azzal nincs probléma, de ez az állapot már annyira idegesít.

Párom szerint csak simán finnyás vagyok, de azt nem értem, hogy akkor eddig miért nem voltam az?

Mármint eddig is volt amit nem ettem meg, különböző okokból, de amit igen, azt szívesen.


23l



2016. ápr. 29. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ez nem finnyásság, ez valami mentális dolog. Én fiatalabb koromban (mint te is) sokat küzdöttem ezzel az állapottal, ami persze ideiglenes. Szörnyű volt, hogy éhes voltam, de nem esett jól semmi. Próbálj meg rájönni mi az ami nyomaszt, mi az amitől nem vagy kiegyensúlyozott. Ez szerintem fiatalkori "betegség", nálam már évek óta nem jött elő mióta 40 felé járok.

Addig is próbálj meg azt enni ami a legkönnyebben lecsúszik, és ne erőltess olyant ami nem esik jól.

És ne szedj semmiféle étvágynövelő vackot, sokkal jobb ha magad jössz rá, hogy lelkileg mi okozza. Ha nem is jössz rá, egy idő után megtanulod kezelni ezt az állapotot, és tudni fogod, hogy ilyenkor mit a legjobb enned.

2016. ápr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Elég stresszes vagyok mostanában, de én szinte mindig. Valószínű akkor ez lehet az oka mégis.

2016. ápr. 29. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!