Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pcos és chr. Thyroiditis...

Pcos és chr. Thyroiditis esetén milyen ételeket kell kerülni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy tejtermékeket nem szabad enni és a jód miatt tojást sem valamint glutént. Az lenne a kérdésem,hogy a túró is teljesen tiltólistás ès a sajt is? Még laktózmentes formában sem lehet őket enni? És a glutént akkor is kerülni kell,ha szerintem nem vagyok rá allergiás?
2016. máj. 24. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A glutén szerkezete nagyon hasonlít a pajzsmirigyére, ezért teljesen ki kell zárni az étrendből. Hiába nem vagy rá érzékeny. A cukor és a tejtermékek segítenek fenntartani a gyulladásos folyamatokat a szervezetben, ezért kell elkerülni.

Nekem is volt pajzsmirigy bajom, kb 6 évig szenvedtem vele. De már meggyógyultam, hála az egészséges táplálkozásnak. Gyógyszert sem kell szednem már. A vérképem évek óta tökéletes.

2016. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az orvos szerint autoimmun úgyhogy gyógyulni nemigen fog,de a túrót nagyon fogom sajnálni. Valami helyettesítő nincs esetleg ami ahhoz hasonlít?
2016. máj. 24. 15:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, Basedow-kórom volt, ami szintúgy autóimmun. Az orvos már műteni akarta, pedig se göb, se semmi nem volt rajta. Már csak megszokásból műtené. Bezzeg amikor évente az orra alá tolom a vérképem, akkor csak csodálkozik. Hogy ez lehetetlen, pláne gyógyszerek nélkül...de nem nagyon reklámozom a gyógyulásomat, mert sok ember nem is szeretne meggyógyulni. Csak a kifogásokat keresik. (Nem biztatok senkit arra, hogy ne szedjen gyógyszert, mert az igen is ad egy hatalmas kezdő löketet a gyógyulás felé. De amikor már rosszul voltam a tablettáktól, akkor tudtam, hogy a szervezetemnek rendes táplálékra van szüksége, nem hormonpótló pirulákra. Az autoimmun betegségek igenis gyógyíthatók. Csak akarni kell.)
2016. máj. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként ha a többi tejterméket elhagyod+a cukrot és a fehér lisztet is, az már jó. Így a túró simán maradhat, sőt!
2016. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!