Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Alkoholmentes sört elméletileg...

Alkoholmentes sört elméletileg mikortól ihat egy ember? Egy gyerek ihat ilyet? Elméleti a kérdés.

Figyelt kérdés
2016. jún. 2. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Valóban alkoholmentest ihat gyerek. Miért ne?

Enyém 3 évesen annyira odavolt a sörért, hogy belekortyolhasson, hogy vettem neki alkoholmenteset, abból kortyolgathat nyugodtan.

2016. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ihat, hiszen ha nincs benne alkohol, akkor a maláta, komló, élesztő, víz nem jelenthet problémát, feltéve, ha nem allergiás valamelyik összetevőre. Tény, hogy maga a szénsav sem túl egészséges egy kisgyereknek, de ha belekortyol, kutya baja nem lesz.
2016. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ihat. Gyakorlatilag olyan mint egy üdítő.
2016. jún. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A sörben komló van, aminek altató/nyugtató hatása van. Ez a baj az alkoholmentes sörrel: alkoholista Józsi pótszernek megiszik 8 üveggel, aztán lekábulva beül vezetni, és megcsinálja a balesetet...
2016. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:

Az alkoholtartalma alapján ihat. A 0–0,5% alkoholtartalom minden más erjesztett és kelesztett élelmiszert is jellemez, ilyen a kefír, a kovászos uborka, a kelttészta (nem, az alkohol nem fog csak úgy 100%-ban kimenni sütés-főzés közben, mert ez nem így működik), illetve minden cukortartalmú természetes italban is megjelenik az alkohol (még a tejben is). Az alkohol az emberi szervezetben is termelődik a táplálékfeldolgozás közben, ez kb. heti 1 sörnek felel meg – azaz naponta több doboz alkoholmentes sörnek.


Az íze a probléma, ugyanis a gyerek normális esetben sokáig utálja a sör ízét, és ez valamennyire visszatartja a sörözésből. Ha hozzászokik az alkoholmentes sör ízéhez, ami ráadásul átlagban még rosszabb is, mint a valódi söré, akkor gyerek létére szeretni fogja a sört, és nem biztos, hogy ez kiskamaszként jó lesz neki (kocsmákban, szórakozóhelyeken sokszor a csapolt sör a legolcsóbb opció az ivásra.)

2016. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Beetetésre jó. Majd felnőttként nyakalni fogja. Én nem adnék ilyet kölköknek. Régen lehetett kapni CIGIRÁGÓT, külön gyerekeket célozva, néha nem értem, mi van egyesek fejében, amikor ilyen ötleteik támadnak...
2017. aug. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!