Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 1000 kalóriát eszem...

Napi 1000 kalóriát eszem átlagban. Mitől lehet ez? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Vilag eletemben vekony voltam, sose fogyokuraztam. Volt hogy sportoltam, abbahagytam, kihagytam egy evet stb. Barmit csinalok nem megy fel tobb kilo. 160cm vagyok es 44kg atlagban, plusz-minusz max 1kg attol fugg eppen milyenek a napjaim.

Kiszamoltam a napokban erdekesseg keppen, es atlagban 1000-1200kaloriat eszem max. Semmi etvagyam, mar ezt is eroltetem. Persze egy kiruccanas alkalmaval osszejohet tobb kaloria is, de ritkan van olyan.

Mindig keveset ettem, ha sportoltam, akkor talan egy picit tobbet, igy erettsegi idoszakaban viszont nincs idom sportra, de igy az etvagyam Meg kevesebb mint ezelott valaha. Egyebkent egy eve nem sportolok rendszeresen, es azota eszem megkevesebbet. Neha eljarok futni, mondjuk hetente egyszer. De csak atmozgataskepp, nem azert mert betoltam egy zacsko gumimacit es buntudatom van esetleg.

Olvastam, hogy ez nem egeszseges, hiszen a szervezetunk 1400kaloriat eget kb naponta. Akkor megis hogy lehetek eletben (ha kb ez a kaloria mennyiseg egy eve tart)?

Az anyagcserem porog ezerrel, sose lassult be. Nem fogyok es nem hizok, birom a futast, kockas a hasam, izmos a seggem, nem lapos, es van mellem is, a sulyomhoz kepest egesz nagynak szamit (nem kuldok kepet :D).

Szoktam szedulni, de eddig a verkepem jonak bizonyult, picit verszegeny vagyok (vasam a verkep szerint jo) meg a vernyomasom ijesztoen alacsony, ez okozhatja a szedulest.

Ez normalis?



2016. jún. 3. 14:28
 1/8 Szintis Zoli ***** válasza:

"Barmit csinalok nem megy fel tobb kilo" - milyen az, amikor bármit csinálsz?


"Kiszamoltam a napokban erdekesseg keppen, es atlagban 1000-1200kaloriat eszem max" - hogyan számoltál? Miből áll ez az 1200? Grammokban le tudod írni? Pl ebéd: 100 gramm csirkemell, 50 ramm rizs (nyersen mérve), 10 gramm olívaolaj)

"Az anyagcserem porog ezerrel, sose lassult be" - ezt honnan tudod? A széklet gyakorisága nem egyenlő az anyagcsere sebességével. Az anyagcsere sejtszinten is zajlik és egy komplex fogalom.

2016. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ket fott tojas mondjuk minden nap, az olyan 100g, a ketto egyutt, salatat eszek sokat, joghurtokat, van lehetosegem magamnak sutni csirkemellet, de az az igazsag hogy ahhoz lusta vagyok :D ugyhogy az csak ritkan van. Persze reggel ha iskolaba megyek valamilyen peksutemenyt eszem, ha itthon vagyok akkor az sokszor cserelodik piritosra. Csipszet nem eszem, csokibol is keveset, de ezeket a mitesszerek miatt. Vizet iszom altalaban, nasinak esetleg palacsinta, muzliszelet, gyumolcsot is eszem, banan, alma, narancs, nyari szezonban lecserelodik az utobbi cseresznyere, eperre, dinnyere, barackra. Szeretem a gyumolcsoket is. Persze mindenbol csak keveset eszek, nem szandekosan, csak annyit birok. Ugy jellemezhetnem legkonnyebben, hogy sokszor keveset.

Igaz, de van, hogy napi ketszer is van szeklet. Ebbol gondoltam

2016. jún. 3. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát drága! Ne haragudj,de a salátáktól illetve joghurtoktól ne várj csodát! :D Egyél tartalmasabb kajákat!!!!
2016. jún. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De mit? :D fott kaja nem igazan van hetkoznap, csak ha en csinalok, es az is altalaban kus mennyiseg. Raadasul nem is igazan kivanom azokat a kajakat amik eltelitenek
2016. jún. 3. 18:25
 5/8 A kérdező kommentje:
*kis :D
2016. jún. 3. 18:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyilván igen lassú az anyagcseréd, bár elég pici is vagy, de ezzel együtt is. Ezért vagy életben s nem fogysz el.


Dehogy csinálsz bármit, épp hogy nem eszel, így nyilván nem jönnek a kilók (van, aki sokat eszik és nem tud zsírosodni, annak edzeni kell, de te bizonyára tudnál hízni, csak ahhoz enni kéne s te azt elég visszafogottan teszed).


Az nem jó jel, hogy szédülni szoktál. Egyél többet. Én meg nem mondom, mit, nagyon egyénfüggő, ki mit képes megenni s mitől érzi jól magát.

Étvágy és éhség nem kell az evéshez. Valami kell, de ezek nem szükségesek. Megfogod az ételt, megeszed éhség és étvágy nélkül és kész. Ha kifejezetten taszít ez, akkor gond van.

2016. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A nyarat vegigzabaltam:) semmi se latszott rajtam. Bufes kajak stb.
2016. jún. 3. 22:15
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lassú az anyagcseréd, de be is tud gyorsulni, ha kell, vagy mit tesz a test, ha nem hajlandó zsírosodni, én csak a gyorsabb anyagcserét tudom elképzelni. Ezt ismerem, nekem is ilyenem van, csak az alapigényem s a testsúlyom, hájtömegem magasabb. De van az az ételmennyiség, ami hízást okoz. Gondolom, nálad is, csak nem bírsz annyit enni. De lehet, hogy van olyan, aki többezer kcal plusszal sem hízik, ki tudja?

Mindenesetre ha tényleg sok evéssel sem jön fel zsír, akkor ez eléggé veszett ügy. Izmosodni tudsz és ennyi, egyél megfelelően, egészségesen s akkor nem lesz gond akkor sem, ha vékony fajta vagy, aki ezen nemigen tud változtatni. Ismerek egészen vékony embereket, akik nem tudnak mit tenni az alakjukkal, de jól elvannak így.


Írod fentebb az 1400 kcalt. Lehet, hogy ez jó átlagérték egy 44 kilósnak, nem tudom. De az egyén kalóriaigénye nagyon eltérhet ettől s ezzel nincs baj, amíg nem lassul be egészségtelenül az anyagcsere (nem értek hozzá, de gondolom, észre lehet venni a takarékosság negatív hozványait, kisebb testhőmérséklet, nem jól működő test, nálad van is szédülés, de az alacsony vérnyomás miatt).

Van, aki magas, kigyúrt fickó, duplaannyi súlyú, mint te, izmosabb, ért a táplálkozáshoz és csak egypárszáz kcallal eszik többet, mint 1400, míg egy vékonyabb, nem izmos, hasonlóan aktív fickónak kell 3000... Ennyire tud szóródni a dolog. Biztos vagyok benne, hogy 44 kilós embereknél vannak igen alacsony kalóriaigények, ez azért nem szokványos testsúly s egy átlagember sem mindig 2000 kcalt igényel, van, aki jóval kevesebbet. Ez normális, az egyéni esetedet persze nem tudom megítélni.

2016. jún. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!