Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Híznom kéne de nehezen megy,...

Híznom kéne de nehezen megy, tudtok ötleteket?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 18 éves vagyok, 180 centi és 65 kiló, szeretnék felszedni magamra egy kis súlyt, és ehhez kéne pár tanács. Tisztában vagyok vele hogy szénhidrát kell, egészséges táplálkozás, de ezekre odafigyelve is nagyon nehezen hízok. Nem tudok 2 óránként enni, nincs ekkora étvágyam, ezért szeretnék olyanokat amik kis térfogattal tartalmaznak annyi tápanyagot hogy tudjak hízni.

2016. jún. 14. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokan nem hinnék, de lehet ennek lelki oka is. Milyen a kapcsolatod a szüleiddel? Főként anyukáddal!?
2016. jún. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Supradyn multivitamin, attól jó étvágyad lesz, plusz nassolj egész nap magokat (dió, pisztácia, kesudió, mandula stb.), egyél aszalt gyümölcsöt sokat. Ezek jó kalóriadúsak, és könnyű megenni belőlük egy zacskóval és útközben is nassolhatóak, de nem egészségtelenek.

Amúgy lehet hogy Te ilyen típus vagy, a családban nincs ilyen testalkatú hölgy?

2016. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Méz, sajt, nutella,...
2016. jún. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nincs gond a családban, nagyon jól kijövök a szüleimmel, szóval ez nem lehet az oka :)

A magos tippet megfogadom, de sajnos nagyon félek hogy kihozza a pattanásokat, amire 1 évig gyógyszert szedtem.

2016. jún. 14. 21:31
 5/10 A kérdező kommentje:
A családban mindenki kicsit húsosabb is mint kellene :)
2016. jún. 14. 21:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Szénhidrát speciel nem kell, bár sokaknak segít, inkább kalória...

Étvágy sem kell (nyilván ha taszít az étel, az gond, de közömbösen is simán be lehet tolni egy csomó ételt, éhség és étvágy nélkül) és gyakori evés sem.

Kis térfogatban sok kalóriát a zsíros ételek tartalmaznak, de azért a szénhidrátbombák sem olyan rosszak e téren. A kettő együtt pedig a "leghizlalóbb" kombó, a szénhidrát megdobja az inzulint, a test raktározó üzemmódba kerül, a zsír és ha sokat eszel, eleve a fölösleg pedig ott van... De igazából a kalóriatöbbletnek önmagában is hatnia kell, kivéve, ha speckó típus vagy, gyors vagy többlet esetén gyorsuló anyagcseréjű, mert az is előfordul (ekkor edzeni kell és izmot felszedni, persze enni ehhez is rendesen kell).


Kérdés, mi vonz, miből tudsz sokat enni s mennyire zsírosan vagy hogyan tudsz enni.

Annyira szívesen ennék helyetted, az nekem túl jól megy. Rengeteg tömény ételem van, ezek trükkösek, mert a fogyásban is tudnak segíteni, helyzetfüggő.

Ki kell tapasztalnod, mivel tudsz eleget enni. Hiába tudsz megenni valami töményet, ha azzal könnyen jóllaksz egy napra... Kontraproduktív. Próbálkozni kell. Az időzítés és az étkezések száma, mennyisége sem mindegy, illetve van, akinél igen, van, akinél nagyon nem.


Nem biztos, hogy édességekkel kéne híznod, de ez jut most eszembe, hogy ugye sokunknak különösen jó kapcsolata van az édességekkel s jóllakva is van külön gyomra rájuk... Ha véletlenül képtelen vagyok egy nap eleget enni, akkor valami egészségesebb sütit nyomok be, mert az mindig elfogy, akkor is, amikor a szokásos, kedvelt ételeim már nem.

2016. jún. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a sok dologra kitérő választ! :) hát nem vagyok túl édesszájú, de azért tudok enni ha megkívánom. Annyira speciális nem vagyok, hogy taszítson az étel, napi 3-szor jóllakok általában egy normális adagnyi kajával. Szeretem a zsíros ételeket is, lényegében mindent meg tudok enni ha úgy van. Sajnos mostanában elég sokat betegeskedek és ez se tesz jót a súlyomnak, múlt hónapban sikerült egy tömegnövelő étrenddel és szénhidrát porral 66-ról majdnem 70-re nőni - nálam ez már elég nagy szó -, de aztán jött egy mandulagyulladás és vissza is estem. Nem igazán szerettem amúgy azt csinálni mert már rosszulesett annyit enni, ezért gondoltam valami kisebb térfogatban is elegendő kalóriát tartalmazó ételre a továbbiakban. Csak már nagyon szeretném ha nem lennék ilyen sovány. :)
2016. jún. 14. 23:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Nos, ha bírod a zsírt, akkor lehet próbálkozni. Olajos magvak nasinak, zsíros krémek, öntetek, sült dolgok... De ilyenekkel tele van a világ, úgyhogy nem tudom, miben mondhatnék újat.
2016. jún. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Abban esetleg tudsz segíteni, mennyi kalóriára van szükségem?
2016. jún. 15. 11:43
 10/10 anonim ***** válasza:
javaslom neked a kaloriaguru.hu és kaloriabazis.hu oldalakat, ott ki tudod számolni, hogy mennyi kaloriára lesz szükséged a súlyőd növesztéséhez
2016. jún. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!