Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha napi 6-szor étkezem akkor...

Ha napi 6-szor étkezem akkor minden étkezés során be kell vinnem a lehető legtöbb aminosavat?

Figyelt kérdés
(Izomnövelés meg egészségesebb táplálkozás a cél.) Kezdem unni a sok húst. Szemezgetek vegetáriánus receptekkel is. Meg tudja adni a kellő mennyiségű és minőségű fehérjét egy lencsefőzelék lenmagliszttel sűrűsítve ? valahol olvastam, hogy nem kell minden étkezésnél a lehető legtöbb aminosavat pótolni. Igaz lehet? Hüvelyesekről mi a véleményetek?
2016. jún. 15. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell mindig, de az elsőnél és az utolsónál igenis koncentrálnék rá, mert ugye azok közt telik el viszonylag sok idő.

Napi 1-2 evéssel is lazán építenek izmot, így az állandó fehérjebevitel nem fontos, a napi összbevitel inkább az (bár a 23 órás böjt is érdekes már, mert addig semmilyen fehérjedús étel nem tart ki, de ebbe nem megyek bele).


A hüvelyesekkel nekem annyira nincs bajom, bármennyire is közel kerültem a paleóhoz s elhagytam a száraz fajtákat, de nekem a szénhidrát miatt nem jók. Döntsd el te, hogy a lektinjeik vagy mik mennyire zavarnak, de szinte minden növénybe bele lehet kötni ilyen alapokon. Az olajos magvakban fitát van sok... De ha odafigyelsz az étkezésedre s klasszisokkal jobban eszel, mint az átlag, szerintem felesleges ezeken parázni. De mindenki gondoljon, amit akar.


Bevallom, nem tudom, hogy a lencse és a magliszt mennyire komplett fehérjét ad, főleg, hogy a maglisztből kevés van benne. A hüvelyes+olajos mag sok esetben jó, de hogy mely fajták és milyen arányban, ez nekem egyelőre magas. A hüvelyeseket alapból a gabonákkal szokták kombinálni a növényi étrendben, ez egy klasszikus kombó, de sok más növényhez is passzolnak, általában a többi növényben megvan az, ami a hüvelyesekben nem nagyon, lizinben viszont a hüvelyesek vannak topon.


Jobb lenne utánaolvasnod, a tudásom láthatóan nem megfelelő, de bevallom, a nem gabonás komplettálásról még sosem találtam semmit. A nutritiondata.com segít valamit, ott megadják a nem komplett fehérjékhez az őket aminosavszempontjából kiegészítők listáját s persze kismillió adatot is. S a kifejezetten szénhidrátszegény étrendű vegánok is mutatják, hogy gabona nélkül sem lehet nagy gond, de észnél kell lenni, abban biztos vagyok.


Ha csak a húst hagyod el, sokkal egyszerűbb, egy ovo-lakto vega rengeteg komplett állati fehérjét ehet.

De változatos növényi étrenddel is megoldható a megfelelő fehérjebevitel. Hüvelyesek, zöldségek, olajos magvak, némi gabona...

2016. jún. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk disznók, hogy moslékot együnk, nem kell minden étkezésnél a teljesen kiegyensúlyozott tápértéket bevinni, sőt, jobb is, ha vannak fehérjehangsúlyos, zsírhangsúlyos, szénhidráthangsúlyos étkezések, és elég, ha 3-4 napos periódusokban átlagolódik ki optimálisra.
2016. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!