Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vannak tippjeitek, hogyan...

Vannak tippjeitek, hogyan vegyem rá magam arra, hogy több folyadékot (vizet) fogyasszak?

Figyelt kérdés
Remélem, jó kategóriába írok :) Sajnos azt vettem észre magamon, hogy alig érzek szomjúságot és nagyon keveset iszom, kb. 3/4-1 litert naponta, plusz amit az ételekkel beviszek, ami szintén nem túl sok, mert leveseket például egyáltalán nem eszem. A bőrömön látom, hogy száraz és a homlokomon ráncok is megjelentek, szóval egyértelműen többet kellene innom, de ha úgy iszom, hogy nem vagyok szomjas, hányingerem lesz és nem is esik jól. Állítólag 2 litert naponta minimálisan meg kellene inni, főleg nagy melegben, de inkább többet. Ti hogyan veszitk rá magatokat? Nekem eszembe se jut napközben, csak este, hogy megint alig ittam.

2016. jún. 17. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Én szomjas vagyok, úgyhogy nem kell magam rávenni.

Szerintem majd te is kívánni fogod egy idő után.

Addig pedig határozd el, hogy minden órában megiszol egy pohárral.

2016. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én ha üvegből iszom, akkor többet tudok inni.
2016. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a gondom. Ha erőltetem, szintúgy hányingerem lesz tőle.
2016. jún. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Több magyarázat lehet, miért nem tudsz vizet inni.

1. A hideg vizet nem kívánod - igyál langyos vizet vagy gyógyteákat.

2. Csapvizet iszol, és érzi a szervezeted, hogy nem jó neki - igyál természetes ásványvizet, tisztított vizet.

3. Olvastam egy érdekes cikket, mely szerint nem is olyan jó a túlzott vízfogyasztás (8 pohár víz/nap), mert kimosod a szervezetedből az elektrolitokat. Ezért a szerző azt javasolja, hogy csak akkor igyunk, ha szomjasak vagyunk, és a napi folyadékbevitelt lédús gyümölcsökkel, zöldségekkel egészítsük ki. Ha sóhiányod van, keverhetsz a vízbe egy kevéske sót, vagy lehet inni házi csontleves levét (ezért is jók a levesek). És főleg nem szabad vizet inni étkezés közben, max. fél pohárral, hogy ne higítsuk fel a gyomorsavat.

empoweredsustenance.com/hydrate-metabolic-health/

Ha valakinek nem okoz gondot a sok vízivás, akkor jó, de a Te esetedben érdemes ezt is megfontolni. Egyél kevesebb száraz ételt, és több levest, gyümölcsöt (főleg nyáron), zöldséget. A hosszú ideig főtt csontlevesben lévő kollagén és ásványi anyagok állítólag a bőrnek is jót tesznek.

2016. jún. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem csak étkezés közben, utána kb. egy óráig sem jó vizet inni, az említett okból. (Gyomorsav-túltengéshez hozzájárulhat.)


Próbálj meg reggel, amikor már kicsit éhesnek érzed magad, egy nagy pohár vizet meginni. Egyébként nap közben ne erőltesd, ne diktáld magadba, apránként iszogass, kis kortyokban.

2016. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyomor termel még gyomorsavat, ha úgy érzi, hogy ami van, az kevés az ételhez. Étkezés közben is akkor igyál, ha szomjas vagy.

Egyébként ha a palackot magad mellé teszed, akkor többször fog eszedbe jutni. Egyes italokat (gyümölcsleveket, kólát) úgy készítik, hogy fokozzák a szomjúságérzetet. A kólát nem javaslom, mert vízhajtó.

2016. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!