Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A gyerekek miért nem szeretik...

A gyerekek miért nem szeretik az egészséges ételeket?

Figyelt kérdés
Azt gondolnám,hogy az emberi szervezet tudja,mi jó neki és azt kívánja,ezzel szemben a legtöbb gyerek utálja a zöldséget,gyümölcsöt,de édességet egész nap tudnának enni(meg hamburgert,pizzát stb).Ebben hol a logika?

2016. jún. 21. 14:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A normálisan nevelt gyerek szerintem általában szereti a rendes ételt. Miért ne tenné, ha egyszer jó?

De ha a szülő már pici kortól cukros teával, túrórudival és chipsszel eteti, akkor el tud torzulni az ízlése... Akkor csak a hozzám hasonló született zöldség- és gyümölcsimádók tartanak ki a jó ételek mellett IS, mert biza 4 évtizede nagyon édesszájú vagyok, elég baj az nekem, igazából nem akarok mindennap édességet enni, de ha nem fókuszálok keményen minden másodpercben (amit nem tudok), akkor biza az lesz. Makacs szokás. Jobb, ha a gyereket nem szoktatjuk hozzá az édességekhez. Szerencsére a cukrot nem bírom, ez is valami. De ha lesz gyermekem és képes leszek megcsinálni, akkor nem lesz mindennap szénhidrátszegény édesség sem.

2016. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én viszont úgy gondolom, hogy ha a szülő rendesen eteti is a gyerekét, és ő is egészséges ételeket eszik, akkor sincs rá garancia, hogy a gyerek nem fog ovis korában rákattanni az édességekre és egyéb egészségtelen ételekre. Az én két gyerekemet nagyrészt hidegen hagyja, hogy én megeszem az összes zöldségfélét, gyümölcsfélét és a májat, ők elég válogatósak. Az oviban majdnem minden héten van szülinapozás, torta, nasik. Mamáknál is esznek, vendégségbe is járunk, lehetetlen elkerülni a kekszeket, sütiket, jégkrémet stb. És mivel a többi gyerek is ezekért van odáig, nem értik meg, miért ne ehetnének ők is nyakló nélkül mondjuk kakaós csigát vagy nápolyit. Nagyon nehéz ezzel szembeszállni, azt a szülőt, aki nem engedi a gyerekének, hogy egészségtelen ételeket egyen, leszólják, kinevetik, vagy sajnálják a gyerekét. Hát ez van. Én annyit teszek, hogy otthon csak általam készített édesség, gyümölcs és aszalt gyümölcs a desszert vagy nasi. Nagy ritkán ehetnek egy kis csokit vagy 1-2 szem cukorkát.

És sajnos nagyon is kívánják a cukros, édes ételeket, mert az agyban kellemes érzést okoznak, őket nem érdeklik a hosszú távú következmények, ahogy sok felnőttet sem.

2016. jún. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha a szulök nem tanitjak meg az egeszseges taplalkozasra, lasd anyuci, apuci hamburgert, meg egy csomo zsiros dolgot össze-vissza zabal otthon, akkor ne varj csodat!
2017. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!