Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen a magnézium-aszkorbát...

Milyen a magnézium-aszkorbát (MgC6H7O6H2O) felszívódási hatékonysága, biohasznosulása?

Figyelt kérdés
Hatékonyságban vetekszik-e a Mg-citráttal ?

2016. jún. 27. 12:02
 1/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
Hát, nekem ez a képlete alapján igencsak magnézium-citrát hidrátnak tűnik... Vagyis ugyanaz. A "száraz" Mg-citrátból is gyorsan hidrát lesz ha bekapod. Egyébként Mg-készítményeknél óvatosnak kell lenni, ha tablettában és nem tiszta porban akarod bevenni, mert nyilván a vegytiszta magnézium-citrát por a legolcsóbb, a porciós kiszerelésűeknél meg minden úton megpróbálnak csalni, hogy ne tudd összehasonlítani őket, meg úgy írják rá, hogy semmit nem jelent, pl. magnézium citrát 500 mg és még az apróbetűs rész sem tér rá ki, hogy ez kb. 70mg felszívódó magnéziumot jelent, miközben a legtisztességesebb az lenne, ha eleve a felszívódó hányadot tüntetnék fel, hiszen az az egy, ami számít. Vagy a szinte fel sem szívódó Mg-oxidnál ráírják, hogy elemi magnéziumtartalom 500 mg - amivel aztán ki vagy segítve megint, mert ez meg kemény 20 mg felszívódó Mg-t jelent.
2017. febr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ahogy az alábbi linken látom, a képlet némiképp elérően van megfogalmazva, ugyanakkor nem vagyok tisztában ennek az eltérésnek a biokémiai jelentőségével (felszívódás, hasznosulás az emberi szervezetben). Az aszkorbinsav engem jobban érdekel ebből a szempontból.


[link]

2018. febr. 22. 13:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Mg (C 6 H 7 O 6 ) 2 - x H 2 O -?..
2018. febr. 22. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!