Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megváltozott az étrendem, a...

Megváltozott az étrendem, a szervezetem nem fogadja be azokat az ételeket, amiket rég, miért?

Figyelt kérdés
Először laktózérzékeny lettem, később ez átterjedt a zsírosabb, lisztes dolgokra is. Volt egy időszak, mikor rendesen hányingerem volt, ha valami olyat kellett megennem, ami a szervezetemnek nem passzol. Régebben mondjuk a kedvencem a nokedli volt hússal és uborka salátával, most a quinoa a kedvencem és az összes régi kedvencem meg nem tudom enni. Olyan, mintha mas embet lennék, főleg, hogy érzékeny lett a szervezetem.
2016. júl. 8. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Én most lettem laktózérzékeny. A zsíros ételeket soha nem is szerettem, viszont lényegesen kevesebb húst eszek. Szerintem ez a korral jár...
2016. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyrészről megváltozott a bélflórád, jó irányba. Másrészt mivel kevesebb egészségtelen ételt eszel, a szervezeted jobban jelzi, mi az, amit nehezen tudsz megemészteni vagy nem jó neked, pl. a nokedliben lévő glutén.

Ha a zsíros ételekkel van gondod, akkor az epéd nem működik megfelelően, ez sajnos nem jó. Ilyen esetben hasznos lehet, ha evés előtt iszol egy kevés folyadékban (vízben, levesben) elkeverve 1-2 kanál citromlevet, almaecetet vagy kovászos uborka levét, savanyú káposzta levét.

2016. júl. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2016. júl. 11. 06:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!