Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megváltozott az étkezési...

Megváltozott az étkezési rendszerem?!

Figyelt kérdés

Már kb. 2-3 éve így táplálkozok:

Reggel fél 7-kor felkelek, amikor éhes vagyok, főleg ha iszok is egyet. Ha nagyon éhes vagyok akkor 7-kor megyek a péksége, ahol veszek 2 kiflit, ha csak simán éhes vagyok (és nem nagyon) akkor 7:15-kor megyek a közeli boltba (ekkor kapnak árút) és ott veszek 2 kiflit. Az első kiflit mindig megeszem az első óra előtt, a suliba, a másodikat 10 és 12 óra között szoktam elfogyasztani. Valamiért nekem nem szokott ez elég lenni, így 3-kor (mikor hazaérek a suliból) már megint éhes vagyok. Ekkor megeszek az ételt amit anyu otthagyott, vagy csinálok magamnak (de ez mindig max. 20 perces kaja). Minden nap szokott lenni hobbim, akár magánóra, akár szakkör. De ezek átlagosan 18:00 órára lejárnak. kb. 20:00-kor vacsorázok, és 22:00-kor lefekszek.

Na már most: az utóbbi időben mindig a pékséghez kell menjek, mert rettentően korrog a hasam. És pl. ma már az első óra előtt meg kellett egyem mind a 2 kiflim, mert rohadtul nagy éhséget (éhességet, és nem kívánást!) éreztem. Az utóbbi időben már 18:00 felé megéhezek, és még azután is 22:00 felé szintén korrog a hasam. A legrosszabb (szerintem), hogy ha az ételre gondolok, akkor már elkezd dolgozni az emésztőrendszerem, próbálkoztam rágóval, de így se csillapodott semmi.

Én próbálom tartani a régi rendszerem, de ha még meg is tartom, akkor este lefekvés előtt mindig olyan érzésem van, mintha nem is ettem volna egész nap.

Amúgy nem vagyok se sovány, se kövér. Átlagos testsúlyom van, van rajtam fölösleg, de nem annyi, hogy kövérnek nevezzenek. És félek, hogyha sokat eszek, akkor tényleg meghízok.

Édességet nem szoktam gyakran enni, és a napi vízmennyiségemet megiszom.

Viszont nagyon zavar, hogy esténként ekkora éhséget érzek.

Egyéb: reggel fogmosás előtt mindig veszek be agyserkentőt és vitamint.


Amúgy reggel csak kiflit tudok enni. Már nagyon régóta van egy ilyen "reggeli undorom", amikor még a legjobb otthon levő kaját is elutasítom, mert nem bírom megenni.

Kérdés: mi lett a régi, megszokott táplálkozásommal? kezdjek új rendszert?


2016. márc. 22. 17:13
 1/8 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen megéri "új rendszert" kezdened. Valószínűleg nem viszel be elegendő energiát/tápanyagot, emiatt jelez a tested, hogy többre lenne szükséged. Azt ajánlom, ha éhes vagy, egyél rögtön, ne várj vele, mert úgy csak éhezteted a szervezeted. Próbálj meg kalóriadúsabb, táplálóbb ételeket fogyasztani. Jól értelmezem, hogy naponta csak 2-3-szor eszel? És csak egyszer normális ételt, azon kívül csak kiflit? Ez így egyáltalán nem kiegyensúlyozott sajnos, szóval mindenképpen megérné kipróbálni valami újat és változtatni kicsit a szokásaidon.
2016. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vitamint, étrendkiegészítőt sose vegyél be éhgyomorra! Felnyomja a gyomorsavadat, ettől leszel rettentő éhes. (Én egyszer még hánytam is tőle). Vedd be azután, hogy főtt ételt ettél.

A kifli 100% finomított szénhidrát, felnyomja a vércukrodat, ami aztán 2 óra múlva lezuhan és azonnal enned kell. Régen velem is ez volt, először csak 1 vajas kiflit ettem reggelire, aztán már másfelet, aztán kettőt, és alig bírtam abbahagyni... Na itt leálltam, és teljesen más étrendet kezdtem.

A finomított szénhidrátok fogyasztásának sok veszélye van, többek között a szervezetedben lévő szénhidrátkedvelő baktériumok és gombák túlszaporodásához vezet.

Javasolnám, hogy reggel vitamin helyett 1 kapszula probiotikumot vegyél be egy kis langyos vízzel vagy (nem cukros) gyógyteával. Délelőtt egyél sok gyümölcsöt, esetleg igyál meg egy kefirt (ha nem bírod az ízét, otthon turmixold össze egy kis gyümölccsel). Ha mégis kiflit szeretnél, legyen teljes kiőrlésű és pakold tele főtt tojással, vajjal, húsfélével, egyél mellé valami zöldséget is. Így egy kifli elég lesz egész délelőttre. Ebédre és vacsorára egyél minél több fehérjét (húsok, hal, tojás, máj stb.) és zöldséget, a tej és a szénhidrátos köretek mennyiségét (krumpli, tészta, kenyér, kukorica, rizs) pedig csökkentsd. Zsiradék sem ártana (zsír, kókuszzsír, olivaolaj). Így nem leszel éhes este 10-kor, és az elhízástól sem kell majd félned.

2016. márc. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy a csudába laksz jól 2 kiflitől? Az semmi, ráadásul rossz összetételű semmi... 3-ig kvázi nem eszel, illetve rosszabb, mert gyors ch-t eszel. Hogy várhatod, hogy a tested elműködik ilyen átkozottul elégtelen tápanyagbevitel nélkül? Mert a többi étkezésed sem tűnik jónak, bár azokról semmit nem írtál...


Mi az az agyserkentő?


S miért akarsz rendszert? Bár nem rossz ötlet tudatosabban enni, ha alapból nem csinálod jól. De miért nem tudsz egyszerűen enni, ha éhes vagy, s többet - vagy ha a fölösleged azt mutatja,hogy nem eszel keveset, akkor jobbat, hogy alaposan jóllakj? S persze rendes ételt.


Reggel én se tudtam enni soha, úgyhogy nem ettem, manapság 3-kor eszem először, ez teljesen korrekt, ha az emberhez ez passzol, rengetegen csinálnak ilyesmit, hogy nem kényszerítik magukat evésre, ha jóllakottak és taszítja is őket az evés gondolata (negatív étvágy és éhség :)). Persze gyerekként lehet, hogy szolidabban kell, akkor én is korábban ettem először, de a reggeli kizárólag éhséget és fáradtságot okozott. Szerencsére nem tartozom azok közé, akik másokra hallgatnak táplálkozásban, ha egyszer azt tapasztalják, hogy nekik más a jó.


Szinte bármilyen ételt vihetsz az iskolába, de ne kifli legyen. 1 kiflitől várod, hogy 5 óra elteltével ne légy éhes??? Irreális. Sokfélék vagyunk, de kevesek vannak el fél napra 2 kiflivel...


Ha 10-kor korog a hasad, akkor gondolom, keveset (vagy nem laktatót) ettél vacsorára, ebédre. Én is éhes vagyok éjjel, ha nem ettem rendesen, s az étrend is befolyásol. Lazán tudok éhezni kalóriatöbbletben, ha nem jó az összetétel (pedig megvan a fehérje, zsír s minden, ami kell, csak számomra nem jó a szénhidrát szintje)...


Nagyon fontos a fehérjebevitel, te pedig minimum ebédig nagy ívben hanyagolod s 3-kor is csak azért eszel, mert VALAMIÉRT éhes vagy...

2016. márc. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 2. hozzászóló jókat írt, csak azt tenném hozzá, hogy a sok gyümölcs sok embernél farkaséhséget okoz, ez nem mindenkinek működik. Plusz a gyümölcsből nehéz sok kalóriát bevinni (persze lehet, létezik 1000 kcal-os gyümölcsturmix, de abba már tolni kell a datolyát rendesen), márpedig sok embernek kell a kalória délután 3 előtt is.


Én inkább a tojást ajánlanám, kivéve persze, ha az adott ember valamiért nem szereti. Akkor ehet húst vagy sajtot, de felőlem vegán ételt is, csak legyen benne fehérje.. A fehérje és a zsír jobban laktat, mint a szénhidrát s fontosabb is a testnek.

2016. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nálam a gyümölcs az kicsit másképp megy. Mármint 1-2 hónapig rá se bírok nézni a gyümölcsre, majd a 1-2 hónap leteltével felzabálom a gyümölcsraktárat (leginkább natúr, házi termesztésű gyümölcsöt eszek, azt jobban szeretem). Ettől függetlenül az osztályba én vagyok a legegészségesebb az orvosok szerint.

Magamtól meg tudom csinálni az új rendszeremet? Vagy inkább étkezési tanácsadót javasoltok?

Azért gondoltam, hogy 2 kiflitől jól kéne lakjak, mert a többi osztálytársam is bőven megvan eggyel.

Őszintén megmondva, az utóbbi időben vacsorára inkább 2 tojást ettem, s még ezután is képes voltam éhes maradni. Máskor néha szoktam kenyeret sajttal és sonkával enni.

S az zavar még, hogy kb. 4 évvel ezelőtt (amikor szintén 8-tól 3-ig voltam suliba) nem kellett kiflit vegyek, s ennem, kibírtam úgy, hogy este 8-kor eszek, és másnak 3-kor szintén.

A reggelit azért nem halasztom el mostmár, mert már többször előfordult, hogy hánytam az ételhiány miatt.

És ebédkor legtöbbször jól lakom.

2016. márc. 23. 17:54
 6/8 anonim ***** válasza:

2 tojás szinte semmi kalória, nyilván éhes marad tőle egy normál ember...

Az osztálytársak is elég furák, bizonyára jó az önhipnózisuk vagy jó sokat esznek máskor. Vagy lassú az anyagcseréjük vagy jót reggeliztek vagy bármi más... Vannak lehetőségek, de tökmindegy, ők nem te vagy.

Én nulla kiflivel elvagyok 3-ig, de ez nem jelenti azt, hogy ne ennék sokat s ne forogna az életem túlságosan az evés körül. Csak épp délelőtt nem vagyok éhes.

2016. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. A délelőtti gyümölcsevéssel kapcsolatban hozzátenném, hogy nem mindegy, milyen gyümölcsről van szó. A citrusfélék pl. inkább étvágycsinálók, míg egy banán engem egész délelőttre jóllakat. Ha napközben rámtör a nagy éhség (ez ritkán van), biztonság kedvéért szoktam magamnál tartani olajos magokat. Persze csak egy keveset, mert tudom, hogy nem szabad túl sokat enni belőlük (egy marék pont elég), de imádom őket és ha elkezdem, nehezen hagyom abba :) A magok mellé lehet enni egy kis mazsolát vagy aszalt gyümölcsöt is, de óvatosan ezekkel is, mert aztán úgy jóllakik az ember velük, hogy nem lesz elég éhes ebédre vagy vacsorára :) Tehát érdemes kiporciózni.

Persze mindenki más, kísérletezni kell. Van, aki meg tudja enni reggelire a tojásrántottát, nekem nem megy, pedig szeretem. Inkább vacsorára szoktam enni.

2016. márc. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

No igen. Az előttem szólóval ellentétben a gyümölcsöktől azonnal nagyon éhes leszek, kivéve pl. a banánt, de egy abból sem elég semmire. 5 nagy banánnal már kihúzom 2-3 órán át, de után enni kell, nincs mese...

Az olajos magvak sokak szerint rosszul laktatnak. Valamit persze mindenkinél érnek, hisz jó az összetételük laktatás szempontjából, de fogyásnál van, akinek jobb minimalizálni az olajosmag-nassolást. Plusz célszerű nem elszállni vele máskor sem, sokak simán betermelnek negyed kilót... De túrázásra, útra én is mindig viszek, hasznos.

2016. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!