Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az anorexia betegség vagy...

Rocker Mila kérdése:

Az anorexia betegség vagy rossz szokás? Vagy ez nem számít annak?

Figyelt kérdés
Egészséges kajákról szóló oldalakat szoktam olvasni, és elég keveset szoktam enni. Reggel mindig két pohár vizet iszok, csak az után eszek műzlit tejjel, utána joghurtot, és ez olyan 7:40 körül van. Legközelebb csak 15:00 körül ebédelek, de az mindig változik hogy mit. Ez után már nem eszek semmit csak iszok. De nem kívánok semmi csokit.se semmi egészségtelent nem kivánok. Anyukám mindig azt mondja, hogy ez anorexia, és el akar vinni kórházba, és azt mondja, hogy infúziót fogok kapni és fel fogok puffadni, mert hogy ezt érem el vele. Meg ha szülinapom van, vagy valamit ünnepelünk, és sütit eszünk, akkor miután megettem, bemegyek a szobámba és elkezdek sírni meg ütni és nyomogatni a hasam. És sokszor látok a facebookon meg videóklippekben tök sovány csajokat és akkor is elkezdek sírni. Nem tudom mi történt velem, lehet ez csak a kamaszkor? (ne szóljatok le a koromért, mert én is ugyanolyan ember vagyok mint ti) 15/L

2016. júl. 13. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlenül veszélyes, amit csinálsz. Nem anyukád reagálja túl, teljesen igaza van. A testednek ahhoz, hogy alapvető funkciókat ellásson körülbelül 1300 kalóriára van szüksége. Ez eltűnik egy nap, ebből fedezi a tested a következőket: Vázizmok (nem esel össze), lélegzés, emésztés, peteérés/menstruáció. Ezek, ha huzamosabb ideig nem kap a tested elég táplálékot, leállnak, kezdve a menstruációval, ami pedig elengedhetetlen, ha szeretnél majd családot, stb.


Gusztustalan, ami az interneten megy, azok a lányok, akiket látsz, 500 kép közül alaposan kiválasztották, majd megszerkesztették azt az egy "Jó kis nap a tengerparton" képet. Totális átverés, persze van, aki úgy néz ki, de azt hirdetni, hogy ez átlagos és egészséges, átverés. Ezt befolyásolhatod azzal, hogy tudatosan pozitív, valódi embereket követsz. Például itt van pár Instagram-felhasználó, akiket érdemes megnézni: iamiskra (komolyan, láttatok már nála szebb nőt?), effyourbeautystandards, chooselifewarrior, carlyrowena, mimiikonn. Egyikük sem "tökéletes", de jól érzik magukat és sikeresek. Ezt a fajta üzenetet kéne terjeszteni a világban, nem azt, amit a legtöbben képviselnek manapság.


Ha egészséges szeretnél lenni és a legtöbbet kihozni a testedből, a következőt kell tenned: Elfelejteni ezt a sok butaságot, amit most művelsz és egészséges életmódot folytatni. Kiadós, tápanyagdús ételeket enni, sok vizet, zöldteát, gyümölcslevet inni. Ha tudsz, napi ötször étkezni, három főétkezés, köztük két nasi. Mozogni, találni egy mozgásformát, ami örömet okoz és azt heti 3-4szer beiktatni az életedbe. Ez elhet úszás, futás, jóga, zumba, akármi.


15 évesen egyébként sincs senkinek tökéletes alakja. 15 évesen 82 kiló voltam, nem volt derekam, még fejlődőben voltam. Tehát ebből a szempontból ez csak a kamaszkor. De meg kell értened, hogy nem egészséges és nem eredményes, amit művelsz. Meg kell találnod az egyensúlyt. Semmi, ismétlem semmi bajod nem lesz egy szelet tortától időnként. Minden nap nem tenne jót, de a szülinapodon megengedheted magadnak.


Te is látod, hogy ez nem jó, ezért tetted fel a kérdést. Remélem segítettem és megállítod ezt a folyamatot.

2016. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valahogy így kezdődik mindenkinek. A gond az, hogy sokan képtelenek megállni, ezért is veszélyes nagyon. Ok, hogy most még eszel valamit, de nemsokára az is sok lesz, végül pedig már csak vizet iszol.

Gondolom itt is láttod állandóan (legszívesebben az összeset bezárnám a kórházba), hogy kérdezgetik 45 kg sok? Ilyenkor már teljesen elveszti az ember a realítást és lényegében csak a számok érdeklik. Pedig normálisan egy kórosan soványnak már észre kellene vennie, hogy az is irtó ronda amikor valaki félholt csontvázként néz ki. Te rajtad áll, anyukádnak igaza van, kórház lesz a dologból. Bár sajnos sokan ebből is csak annyit látnak, hogy "ha majd kórházba klerülök, legalább felfigyelnek rám. (szülő, barátok stb)"

2016. júl. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
2016. júl. 13. 18:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Előttem leírták a lényeget. Egyébként ha meg akarod tudni, hogyan kell egy egészséges nőnek kinézni, akkor a profi bokszmérkőzéseket nézd meg. Ott az aktuális menetek számát táblán hordozzák körbe a csajok. Na, kb annyi hús kell egy nőre.
2016. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!