Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha csak zöldséget, tojást és...

Ha csak zöldséget, tojást és tejterméket eszek lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
2016. júl. 27. 20:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A hústermékek fogyasztására a szervezetnek szüksége van. Nem mondom, hogy nem lehet élni nélküle, de kár kihagyni az étrenből. Halat és vörös húst, kellene azért fogyasztani, ha mást nem is.
2016. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem, ez így elég változatos és egészséges lenne.
2016. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az első jó nagy baromságokat ír, mert ha így lenne, talán az ADA és a WHO sem találná kiemelkedően egészségesnek a vegetáriánus életmódot, ahol bizony nem fogyasztanak húst.


Húsra nemhogy szüksége nincs a szervezetnek, de ha fogyasztod is napi max. 50-100g ajánlott, afelett minden csak túlzás.


Amit leírtál a kérdésedben, az egy megfelelő étrend lenne. A tojás, tejtermékek biztosítanák a 30-40% zsír, fehérje arányt, a zöldségek a 60-70% szénhidrátot, ami egy teljeskörű étrend alapja.


Esetleg teljes kiőrlésű gabonákkal, valamint más gabonafélékkel kiegészítve nagyobb változatosságot érhetnél el.

2016. júl. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%

Itt a barom ír! Az ember eleve mindenevő. A hús hozzátartozik az étrendünkhöz. Természetesen vannak alternatívák és mint említettem, a felsorolt átrendel lehet élni anélkül is. De miért? Etika, szociális nézetek, egészség. A vegetáriánusok, akik vissza térnek, a hús fogyasztásához, 35% százalékban az egészségük romlására panaszkodnak. Akkor miért?

Az ember mindenevő, mindent kell enni. MOZOGNI KELL EMBEREK!!! Nem a húst elkerülni.

Természetesen, nem akarok meggyőzni a nézetemről egy vegetáriánust, mert az olyan lenne, mint egy muszlimot, a kereszténység felé terelni.

Szóval, szerintem nem érdemlem meg, hogy baromságnak tituláld a véleményemet. Én nem ítéltem el azt a fajta életmódot és szerintem a másikat sem kellene.

2016. júl. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Elnézést az elírásokért.
2016. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Az ember eleve mindenevő."


A mindenevő fogalma azt jelenti, hogy mindennemű élelmiszer elfogyasztására KÉPES. Nem azt, hogy kötelezett.


"A hús hozzátartozik az étrendünkhöz."


Az enyémhez személy szerint 14 éve nem, és remek egészségnek örvendek. De amíg az ADA, WHO is ugyanígy ajánlja a vegetáriánus étrendet, addig inkább nekik hiszek, mint egy random gyakoris, dietetikához igen kevéssé értő kommentelőnek.


"Természetesen vannak alternatívák és mint említettem, a felsorolt átrendel lehet élni anélkül is. De miért?"


Mert az alternatíva azért áll előtted, hogy válassz. Választhatod az elhízásért, magas koleszterinszintért, cukorbetegségért, szív-és érrendszeri betegségekért, emésztőrendszeri rákért,prosztatproblémákért, májgondokért, székrekedésért felelős húsos életmódot is - vagy olyat is, ami sokkal kedvezőbb a testednek.


"Etika, szociális nézetek, egészség. A vegetáriánusok, akik vissza térnek, a hús fogyasztásához, 35% százalékban az egészségük romlására panaszkodnak. Akkor miért?

Az ember mindenevő, mindent kell enni."


Azért, mert nem körültekintően táplálkoztak. Ez a leggyakoribb oka MINDEN betegségnek szinte. Vegetáriánusnak lenni nem azt jelenti, hogy az eleve egészségtelen rántotthús+krumpli helyett rántott szóját eszek krumplival.


VEgetáriánusnak lenni ennél sokkal összetettebb, és teljesen más élelmiszerekre van szükség. Aki ennek a megfontolására nem képes, annak tényleg nem való ez az étrend.


De tekintve, hogy minimális azoknak a száma, akik valaha is visszatérnek a húsevésre, és ezeknek is csak az 1/3-a panaszkodik erre, azt kell levonnom következtetésképp, hogy még a visszatérők 2/3-a is képes egy egészséges étrend összeállítására.


"MOZOGNI KELL EMBEREK!!! Nem a húst elkerülni."


A kettőnek semmi köze egymáshoz, mozogni húsmentes és húsos étrenden is lehet/kell.


"Szóval, szerintem nem érdemlem meg, hogy baromságnak tituláld a véleményemet. Én nem ítéltem el azt a fajta életmódot és szerintem a másikat sem kellene."


Én nem ítélem el az életmódodat, de egészségtelennek tartom a húsfogyasztást. Morálisan nem ítéltem meg.

Amit írtál, az viszont nettó baromság, és nincs összefüggésben a modern orvostudomány/táplálkozástan alapelveivel.

Nem a húsra van szüksége a szervezetnek, hanem zsírokra, B12-re (tejtermékek, tojás amúgy), komplex fehérjékre, ami RENGETEG más forrásból is bevihető azonos minőségben.

Ezt neveztem baromságnak, és nem az életmódod moralitását kérdőjeleztem meg.

2016. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy MINDEN orvos pont a vörös hús fogyasztásától fog eltanácsolni - a rákban játszott kiemelkedő szerepe miatt - te meg pont azt ajánlgatod.
2016. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező: szerintem nem, ezekben minden fontos tápanyag megvan.

#6, #7:

Az én étrendemhez hozzátartozik a vörös hús is, és szintén kiváló az egészségem, sokkal jobb, mint amikor még ettem gabonákat és cukrot.

Én pont a WHO-nak és a hivatalos orvostudománynak nem hiszek. Elég nagy baklövés volt az utóbbi pár évtizedben a margarint és az étolajat propagálniuk, a koleszterinmítosz is rendesen kezd összeomlani a legújabb kutatások fényében.

"Választhatod az elhízásért, magas koleszterinszintért, cukorbetegségért, szív-és érrendszeri betegségekért, emésztőrendszeri rákért,prosztatproblémákért, májgondokért, székrekedésért felelős húsos életmódot is" - nekem a felsoroltak közül egyik sem merült fel. Egyes táplálkozástudósok szerint ezekért főként a túlzott szénhidrátfogyasztás és a tápanyagban szegény, agyonvegyszerezett élelmiszerek a felelősek, egyéb életmódbeli tényezők mellett.

2016. júl. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Akkor jöjjön egy 3. vélemény is :D A hús nem kell a szervezetnek (soha senki nem képes egyetlen tápanyagot mondani, ami csak a húsból vihető be könnyen... márpedig érvek nélkül pufogtatni tévhiteket elég gyönge dolog), bár hallunk 1-2 emberről, aki valahogy nem működik jól nélküle, hogy ez lelki vagy rosszul étkezik nélküle, esetleg speckó fizikai, ki tudja? De az emberek zömének fizikailag semmi baja hús nélkül, s egyesek igenis utálnának húst enni. Én még igen finomnak is tartom némelyik jó minőségű húst (amilyet nem tudom, hol lehet találni, nálam magasan van a léc) s remek tápanyagforrásnak tartom, mégis vega vagyok, mert nekem így sokkal jobb... Amikor nem voltam vega, akkor is elhanyagolható volt a táplálkozásomban, olyan nagyon ritkán ettem. Jogom van hozzá s örülök, hogy mindenevő vagyopk, bár ragadozó is van, amelyik levélen él és működik...


De vissza a kérdéshez. Sajna nem adatbázis a fejem, de ha valami hiányzik, bizonyára az is megoldható kiegészítőkkel. Nálam zöldség, tojás, olajos mag van az alap étrendemben, más maximum nyomokban. Ebben legjobb tudomásom szerint benne van, aminek kell. A magnézium a legproblémásabb elem, de azt is be lehet vinni, csak a fontosabb magnéziumforrásokat vagy nem eszem, vagy nem igazán szeretem, vagy más miatt nem fér elég szálkásításkor. Hosszabb távon elintézem azt is.

A tojás sok tápanyagot lefed, ha az ember erősen alapoz rá s a zöldségek is. A tejtermékek simán megadhatják a szükséges kálciumot, ami nálam problémásabb (megoldható, csak figyelni kell rá s nem árt, ha nem kicsi a kalóriabevitel, hogy beférjen).

De pl. a különböző zöldségek, illetve tejtermékek tápanyagtartalma durván más s a mennyiség is nagyon fontos tényező s már érintettem az ember kalóriakeretét...

Ha az ember "mindent" eszik, akkor is simán lehet baja, mennyiség, adott ételek, igények kérdése...

2016. júl. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

Látom nem csak a táplálkozáshoz, hanem a lepontozáshoz is nagyon értesz. Csak így tovább, talán még utol érsz. Az általad felsorolt betegségeket, a mozgás hiánya okozza és nem a hús fogyasztása. Ezt igazolja a legújabb tanulmány is. "A tunyaság a tanulmány szerint évente ötmillió ember halálát okozza."- idézem a tanulmányból - "A kutatók figyelmeztetnek, hogy a tunyaság valós költsége ennél sokkal nagyobb is lehet, mert a tanulmány csak a mozgás hiánya miatt kialakuló legfontosabb betegségekre, a szív- és érrendszeri problémákra, a stroke-ra, a cukorbetegségre, a mell- és a vastagbélrákra terjed ki."

A WHO természetesen eltiltana a hústól, mert ez a dolguk, ők azért kapnak fizetést, hogy kitartsanak emellett. Volna egy javaslatom a WHO-nak és azoknak akik a forgószékből osztják az észt, vegyenek egy csákányt a kezükbe és dolgozzanak vele pár hetet. Kíváncsi vagyok, salátával meddig bírnák.

Én mindennap aktív munkát végzek és hál' Istennek, megdolgozom az izmaimat mindennap, ezzel együtt mindenfajta ételt fogyasztok és semmilyen krónikus betegségem nincsen.

Természetesen, kerülni kell az adalékanyagokat. De a növények permetezése sem egészségesebb, az adalékanyagoknál.

Szóval a nézetem továbbra is a régi: enni mindent és aktív életet élni. Azzal, hogy megvonunk magunktól dolgokat az nem egészség, az kínzás és gyakran depresszióba is torkollik.

És itt én részemről lezártam a vitát, további jó egészséget! (ha még arról van szó)

2016. júl. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!