Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha csak zöldséget, tojást és...

Ha csak zöldséget, tojást és tejterméket eszek lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
2016. júl. 27. 20:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"nagyon értesz. Csak így tovább, talán még utol érsz. Az általad felsorolt betegségeket, a mozgás hiánya okozza és nem a hús fogyasztása."


Ezt magyarázd el a világ vezető dietetikus egyesületeinek, orvosainak és kutatóinak is, mert ők nem így vélik.


Természetesen fontos a mozgás DE a túlzott húsfogyasztás nagyon súlyos betegségek okozója.


"A WHO természetesen eltiltana a hústól, mert ez a dolguk, ők azért kapnak fizetést, hogy kitartsanak emellett. Volna egy javaslatom a WHO-nak és azoknak akik a forgószékből osztják az észt, vegyenek egy csákányt a kezükbe és dolgozzanak vele pár hetet. "


Neked csákány van a kezedben, nekik diploma. Szerintem nem nehéz eldönteni, kinek higgyen az ember.


"Kíváncsi vagyok, salátával meddig bírnák.

Én mindennap aktív munkát végzek és hál' Istennek, megdolgozom az izmaimat mindennap, ezzel együtt mindenfajta ételt fogyasztok és semmilyen krónikus betegségem nincsen."


Még...


Egyébként eléggé beszűkült meglátás az, hogy aki nem fogyaszt húst, csak salátát eszik. 14 éve nem fogyasztok húst, és kiváló az egészségem. A férjem edz vegetáriánus étrenden, minden probléma nélkül, és fizikai munkát végez.


"Természetesen, kerülni kell az adalékanyagokat. De a növények permetezése sem egészségesebb, az adalékanyagoknál."


Az a baj, hogy a növényeknél csak a permetet eszed meg, ha nem biót veszel.

Az állatoknál viszont az elfogyasztott permetezett növényt, a hormonokat, az antibiotikumokat, a génkezelt szóját (ami emberi fogyasztásra nem árusítható az eu-ban, de az állat húsában felszívódik, hiszen takarmányozásra használható), a tartósítószert, és egyebeket.


"Azzal, hogy megvonunk magunktól dolgokat az nem egészség, az kínzás és gyakran depresszióba is torkollik."


Igen, pont azért állnak át sokan a vegetarianizmusra, mert depressziókba és lelkiismeret-furdalásba torkollik az a tudat, hogy állatok milliárdjai szenvednek céltalanul és halnak meg azért, hogy a tányéron végezzék. Ez valóban egy súlyos teher.


Fordítva viszont egy lelkiismeretileg tiszta, emellett kifejezetten vitamindús vegetáriánus étrend ritkán vezet ilyen problémákhoz.


A további hülyeségeidtől a jövőben kérlek kímélj meg, mert olvasni is fáj.

2016. júl. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Úgy lesz! Küld el a címedet üzenetben és küldök neked, B12, magnézium és omega 3 tablettát!


Itt nem is az egészségről van szó, hanem arról, hogy az állatok tányéron végzik. Ezzel tényleg nem akarok vitába szállni.

De még valami. A vegák mind ilyen dühös, pimasz emberek? Szerintem a társadalomba való beilleszkedéssel is nagy bajaid lehetnek!

2016. júl. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Utolsó te annyira fogyatékos vagy, hogy arra szavak sincsnek. Ugyanis amit felsoroltál, mind megvan a tojásban, tejtermékekben, amit a kérdező és a vegetáriánusok fogyasztanak.


Minden kommenteddel csak egyre jobban lejáratod magad, és egyértelmű, hogy fogalmad sincs az egészséges étkezésről, csak a szád jár.

2016. júl. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%-os miért írsz, ha ennyire nem értesz hozzá? Ezzel nem segítesz senkin, csak magadat járatod le.
2016. júl. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"DE a túlzott húsfogyasztás nagyon súlyos betegségek okozója." - Persze, de senki nem beszélt itt arról, hogy a TÚLZOTT húsfogyasztás jó, csak arról, hogy alapjában véve nem egészségtelen a vörös és egyéb húsok fogyasztása (persze mértékkel).

"Az állatoknál viszont az elfogyasztott permetezett növényt, a hormonokat, az antibiotikumokat, a génkezelt szóját (ami emberi fogyasztásra nem árusítható az eu-ban, de az állat húsában felszívódik, hiszen takarmányozásra használható), a tartósítószert, és egyebeket." Hát igen, ezért kellene házi tartásból származó, szabadon tartott, nem gabonával és szójával etetett (esetleg vadon élő) állatok húsát, tojását stb. enni, ezekben sokkal több a hasznos tápanyag is. Az nem kétséges, hogy a nagyüzemi állattartásból származó húsipari termékek (főleg az agyonfeldolgozott, tartósítószeres felvágottak stb.) nem egészségesek. Ezek elhagyása (akár vegetáriánus étrendben, akár másmilyenben) nyilván hozzájárul az egészség javulásához. De ez nem jelenti azt, hogy az összes hús és egyéb állati eredetű élelmiszer rossz, ez az, amit a vegetáriánusok és vegánok nem hajlandók tudomásul venni.

Érdemes olyan kutatások eredményeit figyelni, amelyek olyan népcsoportok táplálkozását veszi alapul, amelyek csak szabadon tartott vagy vadon élő állatok húsát fogyasztják. Persze ezek életmódja is nagyban különbözik a miénktől, de az biztos, hogy a hús, belsőségek és állati zsír fogyasztása ellenére nem szenvednek tipikus civilizációs betegségekben.

2016. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Áhh van Isten! Ezek szerint mégsem vagyok fogyatékos és barom? :D

Egyébként én csak halat és vörös húst javasoltam, erre berágott mindenki.

Na mind egy...

A lényeg, hogy én nem engedem, hogy a WHO vagy egyéb szervezet irányítsa az életemet. Szerencsére tudok dönteni.

2016. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!