Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Súlyfelesleggel küzdök,...

Súlyfelesleggel küzdök, kellene pár tanács. Akad?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 17/L 70 kiló 169 centi. A súlyból szeretnék faragni. Olyan kérdéseim lennének, hogy jó e, ha reggelire gabonapelyhet eszek, vagy reggelre inkább almát egyek? Jó e, ha sok tejet iszok? Sportolni ugrálókötelezek napi 30-45 percet. Futni is gondoltam, de azt majd szeptembertől az iskolában. S az is kérdésem lenne, hogy koliban milyen kaját egyek? Mivel koliban lakom, általában itthonról viszek ételt egy hétre, és az a kérdés, hogy mit vigyek?

Szóval milyen ételeket hanyagoljak az étrendemből? Esetleg ehetek e tojást, ha igen hogy (sütve, főve, tükörtojás, stb)?

Kicsit alakformálással is szeretnék törődni, főleg a hasam, fenék, comb. Ezekre milyen gyakorlatokat csináljak? Vagy a futás/ugrókötél megteszi?

Minden jó tanácsot elfogadok :)



2016. júl. 30. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

A súlyod jelentős részben a táplálkozásodon múlik. A sport is nagyon fontos az egészséged megőrzése érdekében, de ami a fogyást illeti, egy rossz diéta sajnos nagyon könnyen lenullázza a mozgás eredményét.

Főleg az elején nem könnyű, de számon kellene tartanod a bevitt energiát. Ehhez mindenekelőtt egy konyhai mérlegre és egy kalóriatáblázatra lesz szükséged. A te korodban és paramétereiddel nincs szükség extrém megszorításokra, napi 1500-1600 kcal bevitel mellett fogyni fogsz. Igyekezz alacsony glikémiás indexű ételeket bevinni (ezek egységnyi szénhidráttartalom mellett kevésbé dobják meg az inzulintermelést, így kisebb eséllyel raktározódnak). Erre is vannak táblázatok (pl. a gabonapelyhekkel vigyázni kell - a natúr zabpehely kiváló, de a különböző feldolgozott vagy cukrozott pelyhek nagyon nem jók).

Összességében azt javaslom, hogy sok zöldség, ésszerű mennyiségű gyümölcs, sovány hús, sovány tejtermék, és teljes kiőrlésű gabona mellett, az édességeket kerülve, az említett napi kalóriabevitelt tartva meg kellene indulni a fogyásnak. Főleg ha sportolsz mellette, érdemes kiegészítésként szedni valamilyen jól összeállított vitamin+nyomelem készítményt.

2016. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Napi hány étkezést kellene beiktatni? Mert most úgy vagyok, hogy reggeli, ebéd, vacsora és ennyi. Az úgy jó? Illetve estére ehetek gyümölcsöt?
2016. júl. 30. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Annyiszor étkezz naponta, ahogy az neked kényelmes. Azért napi 1500-1600 kcal mellett napi 3 étkezés a minimum ahhoz, hogy kínzó éhségérzeted soha ne legyen (ez nagyon fontos, mert másképp nem lesz erőd folytatni). Célszerű az energiabevitelt úgy elosztani, hogy akkor abban a napszakban vigyél be relatíve több energiát, amikor aktívabb vagy. Estére is maradjon persze némi "keret", hogy ne farkas éhesen feküdj le aludni. Nyugodtan ehetsz ésszerű mennyiségű gyümölcsöt estefelé is, de ha lehet, ne a magasabb szénhidráttartalmúakat (tehát ne banánt, hanem pl. almát).
2016. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, annyiszor egyél, amennyi neked jó, erre nincs szabály. 1500 kcalt én már nehezen tudok kettébontani, oly picik lesznek az étkezések, hogy jó eséllyel igen éhes maradok (sajnos napi 1 étkezés meg kevés nekem kalóriaigényen belül). De van, aki képes ötfelé osztani. Sokfélék vagyunk.


Nem, reggel sem a cukor, sem az összetett cukor nem ideális, inkább fehérjét ennék, akkor már kezd kifogyni belőle a test vagy ki is fogyott s az izomhoz nyúl. Persze ha nem tudsz szénhidrát nélkül energikus lenni vagy jóllakni, ehetsz azt is, lehetőleg lassú felszívódásút.

A tej nem előnyös.

A tojás szuper, akárhogyan. De erről írjon más, ne én, aki napi tizet eszem jobb napjaimon s szeretnék többet, de nem fér a fehérjekeretembe :D Mindenesetre sokat olvastam róla, tapasztalatok is vannak az enyémnél jelentősebb tojásfogyasztással, semmi rosszat nem tudok mondani a tojásról, hőkezelve semmiképp. Természetesen van egyéni érzékenység.


Teljes testes edzés heti háromszor, mindenre kell edzeni.

2016. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2016. júl. 31. 11:54
 6/7 A kérdező kommentje:

Kipróbálom a napi 5x étkezést úgy gondoltam.

7 kor kelek, és kb 10 kor fekszem, szóval úgy osztanám be, hogy

7:00-Reggeli

10:-Tízórai

12-Ebéd

15-uzsonna

18: Vacsi

Csaaaak, kellene pár ötlet, hogy mikor mit egyek..Még ebédig csak csak megvagyok, de utánna?

így gondoltam :

reggeli: műzli vagy főtt tojás vagy pirítós

tízórai: alma/körte/ gyümölcs

ebéd: amit anyu főz

uzsonna????

vacsora???

ezekre nem tudom mit egyek, vagy mit kellene?

És a sportolást mikor tegyem?

Uzsonna és vacsi közé?

Úgy jó lenne?

Válaszokat előre köszönöm!

2016. aug. 1. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt találhatsz pár tippet:

[link]

[link]


Ha anyukád főz, akkor valahogy meg kell nyerned őt is az ügynek. Nem biztos, hogy könnyen fog menni. (Én 16 évesen fogytam 25 kg-ot 1400 kcal-ás diétával, de anyám hatalmas ordítozásokat csapott, hogy nem hajlandó lemérni az alapanyagok súlyát a kalóriaszámláláshoz, és azt sem engedte, hogy magam készítsem el a saját ételemet. Így a kelleténél stresszesebb és nehezebb volt a dolog, kívánom, hogy nálad sokkal könnyebben menjen minden.)

2016. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!