Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet enni ha nagyon...

Mit lehet enni ha nagyon zsíros, pattanásos a bőröm? Ne egyek semmit?

Figyelt kérdés

Gyógyszert szedek a bőrömre, bőrgyógyászhoz járok, még kb 8 hónapig kell szednem a gyógyszert, de a lényeg, hogy ez idő alatt nem használhatok külsőleg semmit az arcomra, csak 1 hidratálót meg egy aknefugelt. Mind2 bőrgyógyászos. De igyekszem emellett odafigyelni arra, hogy mit eszem, iszom, és már számtalan tanácsot, sőt figyelmeztetést kaptam, hogy miket ne egyek semmiképp...

Vannak emberek, akik azt hiszik, hogy a pattanásokra 1-2 konkrét dolog nyújt megoldást, csak mert nekik az segített (legalábbis szerintük). És néha kipróbálok 1-1 ilyen tippet, néha túl nagy hülyeségnek tűnik, de ha csak az étrendre gondolunk, akkor a következőket kaptam meg:

Ne egyek: húst, cukrot, semmilyen tejterméket, olajos/ zsíros magvakat, chipset, és egyéb fűszeres, zsíros ételeket, cukros nasikat, csokit, sütit, nutellát....

Ha jut még eszembe, akkor még írok kommentbe, de Ti is írhattok :D

Szóval mostanra már eljutottam odáig, hogy akkor mit is ehetek? Szalámi nélküli szendvicset és gyümölcsöket egész nap? Hát az nagyon jó, ugyanis 16 évesen 160 cm magasan 42 kiló vagyok, és így soha nem fogok meghízni xD

Meg amúgy sem értem, hogy miért lenne jó, ha olyan fontos tápanyagokat, mint amik a húsban és tejtermékekben vannak, olyanokat ha nem vinnék a szervezetembe, akkor hogy lenne attól jobb??

Valaki aki ért hozzá, segítség :D



2016. aug. 4. 22:25
 1/9 anonim válasza:

Vannak szavak amiket megéri lassan kimondani. FELÜLETESSÉG

Döntened kell, a szervezeted egészsége, vagy a kinézeted. Szerintem egyértelmű voltam.

2016. aug. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy a táplálkozásodban van a hiba, ugyanis ha az általad leírt táplálékozási tanácsokat betartod, akkor már tisztulni kellene a bőrödnek.

Én inkább ott látom az okot, hogy a nagyon alacsony testsúlyod miatt legyengült az immunrendszered és ilyenkor nagyon sűrűn ilyen nagy gennyes pattanásokat (esetleg még keléseket és tályogokat is) produkál a szervezet, mert nem tud megbírkózni az apró baktériumokkal sem, amik pl. a pattanást okozzák.

Továbbá pl. emésztőrendszeri betegség (pl. Chron betegség) is okozhat ilyet. Vagy pl. nőgyógyászati problémák (pl. Petefészek ciszta okozhat durva pattanásokat és a hormonháztartás felborulása is! Nőgyógyászt ne hagyd ki!

Fontos lenne egy teljes kivizsgálásra elmenned, góckutatásra kérd meg a bőrgyógyászt! Pl. egy gyulladt fogtól is lehet!

Nem tartom jónak, hogy a bőrgyógyászod csak a felületi okokat próbálja kezelni gyógyszerekkel és kencékkel....az ilyen durva pattanásosodásnak legtöbbször BELSŐ szervi oka van, ezt kellene kideríteni és kezelni elsősorban!!!

Persze emellett fontos az egészséges táplálkozás (pl. fűszeres ételek, zsíros ételek, kakaó, olajos magvak elhagyása)!

Mindenképp góckutatást javasolnék!

Tudod, a "gyökerénél kell kihúzni a problémát!"

2016. aug. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen valóban nem tüneti jelenség, hanem valamilyen belső oka van. Táplálkozáson nagyon sok múlik. A tejtermékekben nincs semmilyen nélkülözhetetlen tápanyag, érdemes lenne megpróbálkozni az elhagyásukkal. A hús elhagyását viszont nem értem, szerintem azt nyugodtan ehetsz, és nem is ajánlanám az elhagyását, ha tejterméket nem eszel. Kell a megfelelő fehérjeforrás. Alapban szerintem semmi gond a zsíros étkezéssel, de zsír és zsír közt nagy különbségek vannak.

Én megpróbálkoznék omega-3-mal. DM-ben elég jó áron van lazacolaj, abból egyél naponta minimum 3 kapszulát. Napraforgóolajat messziről kerüld, és mindent, ami tartalmazza. Chipset, egyéb szemetet tényleg ne egyél. Én tegnap ettem évek óta először olajban sült cuccot, és mára két pattanásom lett, pedig szinte soha nem szokott lenni. A napraforgóban lévő omega-6 gyulladásfokozó nagy mennyiségben. Sütni csak extra szűz olivaolajban vagy kókuszzsírban, hidegen pedig lehet lenmagolajat enni, ami ugyancsak jó omega-3 forrás. De például a dió sem rossz, attól sem szabadna pattanásosnak lenned. Én most elég sok mogyoróvajat eszek (valódit, amiben csak mogyi van), és attól sincs semmi bajom.

Általánosságban elmondható, hogy kerülni kell minden bolti készételt, édességet, nasit. Az otthoni, egészségesen elkészített főtt kajákkal drámai módon javítható az egészségünk. Nekem a hátsómon voltak iszonyat gennyes pattanások, és amint életmódot váltottam, teljesen megszűnt a probléma. Én testépítő jellegű táplálkozásra váltottam, ami főleg sovány húsokból (csirke, marha, hal), gabonákból (rizs, zab, köles, ...), zöldségből áll. Igyekszem elég gyümölcsöt is enni. Minél közelebb állsz a természetes táplálkozáshoz, annál nagyobb esélyed van rendbejönni. Szélsőséges esetben lehet paleoval is próbálkozni, de szerintem az már túlzás.

2016. aug. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindig szakíts időt a táplálék alapos megrágására, hogy mennél jobban keveredjen a táplálék közé nyál! A táplálék az csak is szerves eredetű! A boltokban vásárolt nagyüzemileg előállított termékek, már már nem alkalmasak emberi fogyasztásra.
2016. aug. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Meg szoktam rágni jól a kaját :D

Szóval ne egyek fűszereket, zsíros, olajos ételeket, tejterméket, napraforgóolajat főleg ne, mirelit kaját meg persze, hogy ne...

Am omega3 az valami kapszula? Az kapható a DM-be vagy az a lazacolaj? Mástól hallottam már, hogy a diót az pont, hogy ne egyem. A sovány húsokat azt már ízlésből is betartom, mert azokat szeretem, a gabonákat majd kipróbálom :) Meg persze zöldséget, gyümölcsöt is igyekszem enni.

Az emésztőrendszeri (pl chron betegséget) kitől kérjem, hogy vizsgálja ki? Nőgyógyásznál még nem voltam, de nagyon drága és nagyon kellemetlen, igyekeztem inkább elkerülni :( A góckutatást azt lehet a bőrgyógyásztól kérni? Amúgy nem hiszem, hogy gyulladt fog lenne, a fogaimmal nincs semmi baj. De majd rákérdezek max, bár neten nem írták, hogy a bőrön ilyen pattanásszerűségek lennének tünetei.

2016. aug. 5. 14:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, a lazacolaj az omega-3. Ha van nálatok DM, ott tudsz venni, azt hiszem 1000 Ft egy dobozzal, amiben 60db van emlékeim szerint. A diót akkor mellőzd. A gabonákat nem muszáj enni, de ezek elég egészséges köretek. De a főtt krumpli sem rossz (a sült az). Nem tudom, hogy sportolsz-e valamit, de valami mozgást jó lenne beiktatni az életedbe. Illetve eszembe jutott még egy kiegészítő, amire én esküszöm. Ez a chlorella alga. Nem ilyen problémára szedtem, de állítólag ezen is segít. Én myproteinről rendeltem, de érdemes körülnézni, hogy hol olcsó. Tablettásban gyakran elég borsos az ára.
2016. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát, az a helyzet, hogy a gyógyszer mellett nem biztos, hogy jó ötlet lenne más tablettákat szednem, nehogy összevesszenek egymással.. Ezért igyekszem most inkább a táplálkozásomra odafigyelni, meg kivizsgálni, hogy mi lehet ennek az egésznek az oka. Fogok menni allergiavizsgálatra, meg a gégészetre is kértem beutalót, meg nőgyógyászhoz is elvánszorgok szerintem, bármennyire is nem szeretném, muszáj lesz :D

De más kapszulákat nem kockáztatok most meg szerintem :/

2016. aug. 5. 19:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézd, ezek nem gyógyszerek, hanem gyakorlatilag ételek. Ennyi erővel nem ehetnél halat vagy brokkolit. Ha lenne kölcsönhatása, akkor a gyógyszerre rá lenne írva, hogy mivel nem lehet együtt fogyasztani.
2016. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha van kedves egy egyszerű egy hónapos teszre, akkor a tejet és az összes tejterméket száműzd az étrendedből.

Minden mást ehetsz. Fűszereset is, zsírosat is. Csak tejterméket ne egyél egy hónapig. Utána beszélgessünk tovább.

2016. aug. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!