Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Helyes az étrendem vagy...

Helyes az étrendem vagy keveset eszek?

Figyelt kérdés
Én egy lassan 18 éves 170centis, kb 50 kilós lány vagyok. A súlyom változó, nem igazán bízok a digitális mérlegekben, mert mindig mást mutatnak..van hogy 48kg vagyok de van hogy 51-52. A régi típusú mérleg volt szerintem az igazi. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek rendesen étkezem vagy túl keveset eszek? Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert a mérleg szerint sokat fogytam az elmúlt hónapokban viszont én nem érzem magamon, annyiban érzékelem hogy csinosabb lett a hasam, sokkal izmosabb és már minimális zsírfelesleg sincs a csípőmön (mert azért az egy vékony lánynak is lehet) Tudom nem a mérlegre kell hallgatni hanem a tükörre, de azért picit aggaszt a dolog, mert ha valóban keveset eszek az később vissza fog ütni és én nem szeretnék fogyni. Szerencsére nagyon jó genetikám van, nem vagyok hízékony és vékony a testalkatom, ez már önmagában elég lenne ahhoz hogy ne hízzak el, de én mellette edzek is. Nem szerettem hogy olyan kics nyegle voltam ezért kezdtem el edzeni, azóta nagyon szép alakom lett, többen meg is jegyzik. Ha van itt valaki aki edz az tudja nagyon jól hogy oda kell figyelni az étkezésre akkor is ha nem épp fogyas szempontjából edzel. Kalóriaszámra olyan 1000 korul szoktam bevinni, ami szerinem ngyon keves főleg ugy hogy edzek mellette, de nem tudok többet bevinni mert ha fejre állok se lesz tobb kalória a salátában, halban vagy akár egy szendvicsben sem.. és nem szeretnék átesni a ló túloldlára sem. Szóval rendesen eszek meg majdnem mindent megeszek, csak mérékkel illetve az nasikat nagyon kerülöm, ritka mikor eszek, mert a másik olda meg az hogy nem hiaba akarok edzeni, szoval ha ennyi energiat meg idot fordiok bele akkor ne az étkezés rontsa el. Van valakinek ezzel kapcsolatban vmi tapasztalata tanácsa?

2016. júl. 28. 08:38
 1/1 anonim ***** válasza:

1000 kalóriával edzés mellett enyhén koplalsz. De, biztos tudsz többet enni, ez szinte semmi kalória, percek alatt bekapom s bár én tudok enni, azért egy egész nap alatt csak sikerül másnak is több. Hacsak nem beteg, aki öklendezik a többtől, olyan is van.

Elég zsírt eszel egyáltalán? Esszenciális tápanyag.

A hal mellé egyél valami kalóriadúsabbat. Zsírt vagy szénhidrátot. Vagy egy marék mogyorót vagy akármit. Gyümölcsöt. Nem tudhatom, számodra mi jó s milyen tápanyagok hiányozhatnak esetleg az étkezésedből.

2016. júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!