Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hasi problémák evés után. Mit...

Hasi problémák evés után. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Mióta beteg voltam pár hónapja (gyomorfertõzés, nagyon sokáig tartott), eléggé lefogytam. Próbálom visszaszerezni az elvesztett kilókat (nagyon vékony vagyok), de minden evés után kb. 1 óráig, vagy tovább, nagyon "nyom" a hasam és fura hangokat ad ki. Fel vagyok fújódva, mintha az étel nem akarna megmaradni bennem. Sokszor ézek ilyenkor wc-zési ingert, pedig nem lenne esedékes. Viszont amikor túl sokat ettem valamibõl, hasmenésem lett. Nem tudom mit tudok ez ellen csinálni. Lehet, hogy azért van, mert a gyomrom nem szokta meg a kicsit nagyobb mennyiségū evést? Sajnos muszály így folytatnom, mert a további lefogyásnak komoly következményei lehetnek. Die

#hasfájás #hasmenés #felfújtság
2016. aug. 17. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
A bélflórád mehetett tönkre. Orvosnál voltál? Szedtél valamilyen bélflórát helyreállító gyógyszert? Kellene. A hosszú gyomorfertőzés szétveri odabenn a dolgokat, nem jön csak úgy ripsz-ropsz helyre.
2016. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szedj probiotikumot a puffadásos tünetek megszűnéséig, és minden nap igyál emésztést javító gyógyteákat (borsmenta, kamilla, gyömbér stb.). Ne egyél nehezen emészthető ételeket (száraz hüvelyesek, szója, diófélék, nagyon rostos zöldségek pl. káposzta), próbálj kímélő étrenden maradni. Ne igyál sima tejet, inkább csak natúr joghurtot, kefírt. Kerüld még egy ideig a műkajákat, cukros vagy étolajjal készült ételeket. Én egy ideig a kenyeret, péksüteményeket is hanyagolnám a helyedben. Egyél inkább zöldségleveseket, párolt vagy főtt húsokat, párolt zöldségeket, kovászos uborkát, tojást, rizst. Gyümölcsöket akkor, ha nem okoznak problémát. Egyszerre ne egyél sokat vagy túl sokféle ételt. Pár hét alatt rendbe jöhetsz így.
2016. aug. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :) A normafloreral meg a probiotikummal csak annyi a baj, hogy csak elnyomja a fájdalmat és nem gyógyít.. De kezdetnek nem rossz :) orvosnál voltam, elvileg semmi bajom már..
2016. aug. 18. 12:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs igazad, a probiotikum nem nyomja el a fájdalmat, hanem helyreállítja a károsodott bélflórát és ezáltal segíti a bélfal gyógyulását. Semmilyen káros hatása nincs, a legrosszabb, ami történhet, hogy nem csinál semmit.
2016. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!