Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan enyhítsem a bűntudatom?

Hogyan enyhítsem a bűntudatom?

Figyelt kérdés

Ma ettem egy almát. És nemrég megettem két szelet kenyeret kb 4 szelet rántott párizsival. Most meg olyan bűntudatom van, hogy már gombóc van a torkomban és sírás kerülget. Hogy enyhítsem ezt? Nem akarok hányni, hogy elmúljon.

Mennyit kalóriát zabálhattam be, és mennyit kéne edzzek, hogy ledolgozzam?



2016. szept. 13. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Amennyit ettel az boven kevesebb mint amennyit meg kellett volna enned ma.
2016. szept. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg túl keveset. Csak a sima létezéssel is elfogyasztja a szervezeted ennek a kalóriamennyiségnek a többszörösét, úgyhogy ennyi evéssel még edzened sem kell, és még úgy is fogysz (az más kérdés, hogy van-e miből). Tudtad, hogy koplalsz, és ez mennyire káros?
2016. szept. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mármint hogy ennyit ettél egész nap? Inkább azért legyen bűntudatod, hogy éhezteted a szervezeted. Kitalálhatom, te még tizenéves vagy? Mert azok szoktak ilyen eszetlenségeket. És úgy még jobb, mert ráadásul fejlődő szervezetet éheztetsz. Előbb-utóbb (de inkább előbb) jó kis egészségi problémáid lesznek, mármint az anorexián felül.
2016. szept. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anorexiás. Egyébként igen, fiatal vagyok. De inkább leszek gyenge, vagy beteg mint olyan kövér mint voltam. És ez most talán furán hangzott, és nem gondoltok normálisnak, de ez van, ezt érzem. Most sem vagyok vékony, de ha elkezdenék visszahízni azt nem bírnám elviselni. Tudom, "miért nem fogysz rendes, normális étkezéssel és sporttal?"...sportolni szoktam, de a normális étkezéssel az a gond, hogy nem tudom az milyen, és hogy mennyi az elég.
2016. szept. 13. 19:18
 5/7 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha inkább egészséges lennél normális testsúllyal? Nem lehetetlen ám, de ehhez nem koplalni kell, hanem megenni a napi szükséges kalóriamennyiséget egészséges ételekből, odafigyelve a megfelelő fehérje- és zsírbevitelre. És az egészséges étel nem a kenyér párizsival. Zöldségek, hús (nem feldolgozott hulladék), tojás, hal, gyümölcsök, diófélék, joghurt, kefír, egészséges zsiradékok és még sok olyan étel, amiben nincs cukor, fehér liszt, étolaj, szója és mindenféle adalékanyagok. Nem muszáj számolni a kalóriákat, de ha nem tudod, mennyi az elég, és mi a túl kevés, akkor eleinte nem árt.
2016. szept. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy például olvas utána az inzulinrezisztencia diétának. Ott is alapszinten napi 160 g szénhidrátbevitel az ajánlott, emellé korlátlanul ehetsz fehérjét, zsírt pedig attól függően, hogy kell-e fogynod vagy sem, mértékkel. Én nem is 160, hanem 180 g szénhidrát mellett naponta, zsírbevitelre különösebben nem figyelve is fogytam tőle 2,5-3 kg-t, és azóta ezt a súlyt tartom, és rendesen eszem, jóllakom, és csak arra kell figyelnem, hogy mit eszem (fehérliszt, cukor kerülése pl.).
2016. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*olvass
2016. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!