Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan alljak ke az evessel?

Hogyan alljak ke az evessel?

Figyelt kérdés
Azzal van bajom, hogy ha elkezdek enni utana nem tudok leallni... mindig ugy vegzem a napot hogy holnap csak azt az adagot eszem meg amit eloszor kigondoltam.. de valamiert nem sikerul.. hogyan vegyem ra magam hogy ha megettem azt az adagot ne kezdjek el tovabb enni??

2016. szept. 28. 20:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Le* elnezest elirtam
2016. szept. 28. 20:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézz tükörbe mielőtt újra szedsz
2016. szept. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nekem sem megy. Talán porciózd ki az étkezéseket előre. 3, 4 v 5 adag kis dobozokba. Anyukám pl üzeneteket ír magának a hűtőre: "ETTÉL ELEGET!!!" v "FÚJ HÁJAS VAGY" Persze a család folyton kijavítgatja kedvesebbre, ő meg eszik tovább.
2016. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vacsorára egyél annyi párolt zöldséget és gyümölcsöt, amennyit csak bírsz. Pár nap után összébb szűkül a gyomrod. Napközben ehetsz amit egyébként is szoktál.
2016. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: Hogy szűkül össze az ember gyomra, ha kilókat eszik egyszerre? Bocs, nem értem. (Mondjuk nem hiszek a gyomorszűkülésben, saját esetemben semmiképp, mivel nekem tökmindegy, maroknyi vagy kazalnyi ételt eszem, nem az alapján lakom jól vele.)


Kérdező, alapkérdés, hogy mennyit eszel? Mert ha éhes maradsz, még szép, hogy tovább akarsz enni. A háztartásomban mindenki nagy étkezéseket tart, mert egy kis étkezéstől csak éhesebb lesz, mint amilyen volt. Van ilyen.


A másik tippem, hogy nem megfelelő az ételed összetétele. Ebben is van tapasztalatom, mivel én a szénhidrátos ételeket vagyok képes a végtelenségig (pontosabban a hasfájásig, de az nekem nagyon, nagyon lassan jön össze - vagy amíg megunom) enni, elvagyok velük, de mintha semmit sem ettem volna, sőt, inkább éhesebbé tesznek.


De a saját étrendemen, megfelelő beosztással nincs semmi gond (amíg nem akarok fogyni, mert az külön problémakör).


S persze van az az eset, amikor valaki pótol valamit az evéssel s a legminimálisabb önkontrollja sincs meg. Az baj. De az étrend és az önkontroll nagyon komolyan összefügghet. Vannak szituk, amiket borítékolhatóan el fogok bukni, ha fejreállok is :) Sokszor sokkal nehezebb közben megállni, mint eleve nem belemenni abba a helyzetbe...


De nem tudom, konkrétan hogy van ez nálad, kevés az infó.

2016. szept. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Az etkezesemre az a jellemzo hogy azaz adag amit irtem az eleg lenne de nem tudom megallni...az etkezesemre elegge odafigyelek ha tovabb eszem akkor sem eszek mondjuk tabla csokikat...de annyit eszem hogy rosszul vagyok mar szinte :/

2016. szept. 29. 11:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvass utána a leptinrezisztenciának, lehet, hogy itt van a gond.
2016. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!