Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elég az, amit eszek?

Elég az, amit eszek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 157 cm és 46,5 kg. Heti 5 tesi órára járok + heti 5x 1 órát edzek otthon, mindenhova gyalog vagy biciklivel járok. 1500 kalória korul eszek, menstruációm már több, mint 2 éve nincs, de az nem biztos, hogy amiatt van, hogy keveset eszek, lehet, hogy még ido kell neki visszaállni, mivel 2 anorexiás időszakon is átestem már. Nem merek ennél tobbet enni viszont, mert én úgy látom, más sem eszik ennél tobbet. Nem tudom, hogy elég-e ez a mennyiség.

2016. okt. 3. 17:35
 1/4 anonim válasza:
Szerintem pont jó
2016. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"menstruációm már több, mint 2 éve nincs, de az nem biztos, hogy amiatt van, hogy keveset eszek" - inkább attól lehet, hogy esetleg nem megfelelő ételekből viszed be azt az 1500 kalóriát. Kell normális mennyiségű fehérje (lehetőleg húsból, tojásból), zsiradék (nem étolaj), vitaminok és nyomelemek zöldségekből, gyümölcsökből, olajos magokból, de még ezt is érdemes kiegészíteni pl. cinket is tartalmazó komplex készítménnyel.

Ha nem fogysz már, akkor elég lehet ennyi kalória, de ha túlléped, akkor sincs baj, főleg mivel mozogsz is sokat. Mások, akik ennyit esznek, nem biztos, hogy heti 10 órát sportolnak meg a többi, ahhoz is kell plusz kalória. Meg persze az sem mindegy, miből áll az 1500 kalória, péksütikből, édességből vagy rendes, laktató és tápláló ételekből.

2016. okt. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem eszek semmi feldolgozottat, cukrot, péksutit, fehérlisztet stb... rengeteg zoldséget, gyumolcsot, olajos magvat eszek, húsok kozul halat
2016. okt. 5. 16:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Az anorexiás előzmények után nagyon javasolnám a vörös húsokat és a májat. Nem ehetsz minden nap halat...
2016. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!