Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez anorexiának számít?

Ez anorexiának számít?

Figyelt kérdés
Két hónapja kezdtem el , hogy csak napi 500 kcalt eszem és megszállottan számolom a kalóriákat. Le is fogytam két hónap alatt 69-ről 60 kg-ra. Még sportoltam is ennyi kalóriával (bár akkor már az ájulás kerülgetett). Jelenleg 500-800 kcalt eszem és egyszerűen nem merek többet enni (még 5 kg-t fogyni szeretnék). 165 cm vagyok 20 éves.
2016. okt. 11. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Még nem. Majd akkor, amikor már csontsoványan is undorító kövérnek látod magad a tükörben, és kétségbe esel, ha megettél 3 szál ropit. De ide könnyen eljuthatsz ezzel a kalória- (és tápanyag-) mennyiséggel.

Merjél többet enni, mondjuk 2x ennyit, odafigyelve arra, hogy elég fehérje és zsír is legyen az étrendedben, sok zöldség és gyümölcs, és minél kevesebb feldolgozott étel mellett. A legrosszabb, ami történhet, hogy lassabban, de egészségesebben fogsz fogyni, koplalás nélkül. Még az is lehet, hogy nem fogsz egyfolytában a kalóriákon és az evésen agyalni, és mozogni is lesz erőd. Az izmaid pedig remélhetőleg nem fognak leépülni (ehhez kell a fehérje, megfelelő mennyiségű kalória és a mozgás).

2016. okt. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amúgy amiket eszem , annyira nem rosszak. Sok fehérjét eszem , mondjuk zöldség nem nagyon van itthon (pedig azt ennék). Csak szénhidrát és fehérje , ami szokott itthon lenni. Ha saját háztartásban élnék , biztos nem koplalnék (mert lenne otthon egyészségesebb étel).
2016. okt. 11. 14:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, napi 500-800 kcal az éhezés
2021. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!