Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet megenni nyersen...

Hogyan lehet megenni nyersen a csipkebogyót?

Figyelt kérdés
Magokat is meglehet enni, vagy azokat nyomkodjam ki?

2016. okt. 26. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:

A magok megterhelhetik a gyomrot és amennyire én tudom a csipkebogyókba, valami szúrós kis szálak vannak. Nem hiszem, hogy kellemes lenne a fogyasztása.

De van alternatíva, ami kellemes és a hatása is meg van, ilyen a lekvár vagy tea.

2016. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De hiszen annak csak szöszmösz van a belsejében. Meg a magok.
2016. okt. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat, csak azt olvastam hogy a húsát meglehet enni nyersen, de ennél konkrétabb dolgot nem találtam.
2016. okt. 26. 18:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha hőkezelés nélkül akarod fogyasztani a C-vitamint és a csipkebogyó egyéb hatóanyagait, akkor áztasd be hideg vízbe 3-5 órára. Először sárga, majd narancsos színű lesz a víz. Megfázásra pl. kiváló.
2016. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én mindig kinyomom s megeszem a finom, édes húsát, ha találkozom vele sétáimkor :) Persze most még korai.

A magokat eszembe se jut megenni, csak a puha, krémes gyümölcshúst.

2016. okt. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amikor már puha, leszeded, a "kalapját" letéped, finoman nyomod össze, hogy csak a hús jöjjön ki, a magok benne maradnak a héjában.

Kényelmesebben, veszel csipkebogyóhús port, azt kevered vízbe, zabkásába, müzlibe, teába, palacsintára, fantáziára... ;)

2016. okt. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Már biztos megkapta a választ a kérdező.:)


Jó ötlet, amit az 5-ös írt.

Én régen megettem a magjait is. Sőt a szárítottnál teában gyakran nem szűrtem le, & a héjával együtt megettem.

Még élek. 😃


De nyers fogyasztásra szerintem is a csipkehús a legoptimálisabb mag & héj nélkül.

2023. szept. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!