Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek zabaroham ellen?

Mit tegyek zabaroham ellen?

Figyelt kérdés
Van amikor rám jön a késztetéd hogy addig egyek míg rosszul nem leszek.Tavaly olyan is volt hogy anya "takaritott"a szobámban,és mire hazaértem a szobám közepére kipakolta az összes csokis/csipszes zacskot amit a szobámban talált. Nagyon idegeges lett.Azota probálok változtatni mert még úgy is sok papír volt ott hogy a legtöbbet kidobtam.Most miota suli van ujra ezt érzem.Mit tegyek Ilyenkor?

2016. nov. 15. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Most ennyiből azt sem tudom, hogy ez fizikai vagy lelki...

Nekem volt olyan régebben, hogy fizikailag éhes voltam s képtelen voltam jóllakni úgy évi egyszer... Az étvágy vagy lázadás vagy hasonló okokból történő evészetet is ismerem, amikor már jóllaktál, de nemérdekel...

Unalomból sosem eszem és boldogtalanságra sem, van, akinél az is van.


Viszont egy jó étrend segíteni szokott. Tudok úgy enni, hogy onnantól soha meg nem éhezem és inkább taszít az étel, mint vonz. Bizonyos étrendek másokra is hasonló hatással vannak, persze vannak kivételek.


Persze, nem csokin és chipsen élek... Az nem egészséges s a rendes ételek is finomak.


S azért némi minimális önuralom is kell. Az nem járja, hogy eszed, ami szembejön. Nem természetes, hogy ellenállhatatlan zabavágy legyen az emberben szinte mindig, az zalami zavar, lelkileg vagy hiányzik valami tápanyag...

2016. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért egy tipp: első körben ne vegyél csokit és chipset. Nem tartom nagy lépésnek, de neked lehet, hogy az.

(Rajtam ez nem segít, bármikor csinálok pár kiló édességet percek alatt, ha kell s ez a chipsre is igaz, bár azzal sincs nagy bajom. Belefér, csak nem folyton.)

2016. nov. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem taplalkozol rendesen (rostban,vitaminokban,feherjeben gazdagon) a szervezeted uzenheti azt hogy "egyél mert a sejtjeid éheznek"...az részlet kerdes hogy te ugyan olyan szeméttel tömöd magad a felhivás hatására,mint amivel előtte...



Ha lelki eredetű a dolog...valami van a suliban vagy otthon akkor azt meg kell beszélni valakivel.



Ui. Barmelyik esetben ajanlott a kielégitő, testet, lelket tápláló étkezés.

2016. nov. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az eveszavaroknak mindig valami psziches oka van. Keress egy pszichologust, akivel ezt megbeszelheted! Amikor radjön a zabalhatnek ,igyal meg 3 dl vizet!
2017. márc. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!