Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Földimogyoró gyakori fogyasztá...

Földimogyoró gyakori fogyasztásáról mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Ha valaki gyakran sokat eszik belőle(több száz grammot),milyen hatással van rá? Ti mennyit esztek belőle,milyen gyakran?

2016. nov. 18. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
tele van olajjal tehát kőkeményen hizlal.
2016. nov. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Imádom és egyszer kiskoromban megettem egy kisebb kínáló tálkával egyedül.

Aztán egész éjjel a wcn ültem, mert görcsölt a hasam és hányingerem is volt. De asszem nem jött semmi vagy csak nagyon nehezen.

Úgyhogy én nem ajánlom. Nagyon megterheli az emésztő rendszert.

2016. nov. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem hogyhogy nincs semmi bajom tőle,hiába eszem magam vele tele?
2016. nov. 18. 10:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Én elég sokat eszem mostanság, illetve mivel sok más zsíros ételem van és keményen szálkásítok, olyan rengeteget azért nem... De rendszeresen és azért nem 1-2 dekát.

Természetesen nem hizlal, a kalóriatöbblet hizlal, más nem. Fogyáshoz nekem nagyon jók a zsíros ételek, mással nem is megy a szálkásítás, ez persze emberfüggő, kit mi laktat. De a zsíros, szénhidrátszegény ételek alacsony inzulinválasza s laktató hatása (bár önmagában az olajos mag sokakat nem laktat azonnal, a zsír és fehérje viszont általában jóval laktatóbb, mint a szénhidrát) jól jön fogyáskor is :)


Mindennap eszem, 3-8 dkg között, mondom, keményen szálkásítok, ráadásul kicsi vagyok, nem nagyon aktív...

De nekem 15 dkg olajos mag elég volt a fogyásom elején is, az azért már mennyiség.

A páromnak nagyobb kalóriaigénye van, ő munkába sokszor vitt negyedkiló földimogyorót. Ja, ő többet eszik és ő is naponta. Múltkor vettünk 5 kilót egy igen ízes fajtából, nehéz lenne ellenállni neki, de miért is? Nem rossz és olcsó étel, egyik fehérjeforrásunk...


Nyilván van, akinek megárt, az ne egye, ezt kb. mindenről el lehet mondani. Nincs étel, ami valakinek ne okozna gondot.

2016. nov. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor betegség miatt lefogytam 10 kilót, akkor visszahízlalás céljából minden este megettem fél zacsi mogyorót, nekem nem volt tőle semmi bajom, szerintem naponta olyan 5 dekányit nyugodtan ehetsz, nagyon egészséges.
2016. nov. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Olajos magok közül a legkevésbé hasznos, ráadásul nem is igazi mogyoró, hanem hüvelyes. Ettől még persze lehet enni.

Nekem elég durva hasfájást tud okozni nagyobb mennyiség (már 100g is), de ez igaz bármelyik diófélére. Ha neked nincs vele gondod, hát egyed.

2016. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehetséges,hogy valaki nem hízik tőle pedig szinte minden másnap megeszik belőle több száz grammot?+ mellette még eszik. Hogyhogy nem hízik tőle?
2017. jan. 28. 09:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne lehetséges? Én 18 éves koromban vékony lányként nagyon sokat ettem, pl. késő este megettem egy egész nagy tarjás pizzát egyszerre, és emellett még volt rendes reggelim, ebédem. De emellett minden héten végigtáncoltam legalább egy estét, mindenhova gyalog és busszal jártam, tehát sokkal aktívabb voltam, mint most. Fiatalon az anyagcsere is általában jobban pörög. Kellett a kalória.

Nálad is nyilván az a kérdés, mennyi kalóriát viszel be és égetsz el, és vajon a földimogyoróból mennyi tápanyagot hasznosít a szervezeted.

2017. jan. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen meglepő, de lehet tőle fogyni is.De akkor egész nap csak ezt

eheted,beosztva persze.Ugyanilyen a csoki,banán,sör! fogyókúra ami csak

egy ételre hegyezi ki magát.Hosszú távon nem ajánlott egyik sem.A mogyi

szuperül eltömít,igyál sokat mellé.

2017. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az a baj,ha elkezdem enni több száz grammot is megeszek belöle:/

Igaz,hogy a héjasban kevesebb a kalória?

2017. febr. 4. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!