Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A ricinusolaj mennyire kelleme...

A ricinusolaj mennyire kellemetlen ízű?

Figyelt kérdés
A másik kérdése, hogy a sütést bírja-e, s hogy el lehet-e nyomni ízesítéssel az ízét.

2016. nov. 18. 15:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy akkor jól bekajája és utána megnyalja a száját és legalább nem lesz szorulása? :D


Épp most kérdeztem a 86 éves édesanyámat, hogy is volt ez a gépolajos hús sütés?? Aztán mesélte, hogy '45-ben a háborús időszakban nem lehetett élelmiszert kapni és mindenki azt ette és azzal sütött amit tudott itt-ott szerezni. Akkor ricinus olajat használtak a gépek kenésére és repülőgép olajnak is. Az édesanyjának a testvére szerzett valahonnan repülőgép olajat és mivel akkoriban lovakkkal jártak, így sikerült egy darab ló húst is beszerezni. Otthon megsütötték a riciniusban a lóhúst és azt ette a család.

Kérdeztem, hogy mennyire hajtotta meg őket, hát.. eléggé ment a hasuk, mondta.


Aztán meéltem, hogy miért is kérdezem, hogy itt olvastam és valaki válaszolta, hogy neki fél üveg olajtól se volt semmi "baja", erre azt mondta, hogy "dehogynem..". Kellett utána menni és rendesen meghajtotta őket. Sőt még kimondottan hashajtónak is használt ilyen olajat és bizony volt hatása.


Nála volt, az itt válaszolónak viszont nem. Ez van. Úgy látszik mindenkire más mértékben hat.

2016. dec. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Azért majd kiteszem neki :D
2016. dec. 3. 21:17
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha megeszi a tiédet, akkor ...rja össze magát ! :D
2016. dec. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!