Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csinálhatnék még?

Mit csinálhatnék még?

Figyelt kérdés

A barátnőm 165 cm magas 58 kg testzsírszázalékja 23-23,5% körül van és naponta egyszer eszik mert kövérnek látja magát...(régen túlsúlyos volt). Nagyon aggódom érte mert ráadásul gyümölcsökben és zöldségekben szegény táplálkozása van és gyakran este 6 után másnap 4-ig nem eszik mert a suliban van és suliban nem eszik reggelit meg kihagyja...állandóan....

Nagyon aggódom érte mert mozgáshoz meg lusta és én már 100 milliószor mondtam h egyrészt nem vagy kövér...másrészt meg mozgás nélkül semmit nem ér h te ezt csinálod de süket fülekre találok állandóan...sztem ő már anorexiássá vált..egyre jobban aggódom érte h a vitaminhiány miatt és a tápanyagok hiánya miatt összeomlik a szervezete. Azon is aggódom hogy ez a dolog a kapcsolatunkra is rámehet mert nekem fáj látni azt h kínozza magát ugyanis gyakran tesz olyan megjegyzéseket h a fél mekit meg tudnám enni meg farkaséhes vagyok és akkor itthon százmillió dolgot ajánlok neki enni ilyen kekszektől elkezdve joghurt szalámi minden és semmit...csak a chips a sült krumpli meg a mirelit hús a sláger... Ha nektek van ilyen ismerősötök elmondanátok h tudtátok túllendíteni ezen a dolgon? Nem akarom h éhezzen a saját butaságából mert egyébként a világ egyik ha nem a legértékesebb nőjét jelenti nekem. Tudom h az 58 kiló nem az a modell alkat de higgyétek el semmi baj nincsen vele sztem így sem a kövér szó meg 70-75 fölött kezdődik sztem...



2016. nov. 19. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy csak sült krumpli kíván ha egész nap nem eszik semmit. A szülei nem figyelnek rá? Legalább amíg iskolás addig kellene. Valószínűleg zavarja ha nem ő a legsoványabb lány az osztályából vagy önbizalomhiányos. Pl keress meghökkentő videókat, amik láthatóan mutassák a mozgásszegény életmód és éheztetés káros hatásait. Még fejlődésben van a lány. Tényleg megértelek és remélem, hogy kinövi ezt.
2016. nov. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha mondjuk pl 25 éves akkor a kalóriaigénye szinten tartáshoz :Energia: 1677 kcal/nap


Fehérje: 63 g/nap (15%)


Zsír: 56 g/nap (30%)


Szénhidrát: 231 g/nap (55%)

2016. nov. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Én is ezt csinálom és semmi bajom,napi 1-szer eszek max 1-2óra fele keveset,néha meg este 7körül egy szelet kenyeret vagy ilyesmi. Néha egy kis chips. Hidd el semmi baja nem lesz.

Mondjuk én szedek mellette vitaminokat.

2016. nov. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
De lesz. Minden orvos megmondja, hogy kur*a egészségtelen.....
2016. nov. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát én csak azt tudom kedves utolsó h nekem több ismerősöm van akik orvosi segítséget vettek igénybe a fogyáshoz és összeállíttattak diabetikusokkal egy optimális napi energiabevitelt és feketén szedve van mindben írva hogy legalább napi 3 étkezés szükséges DE napi 5 a legoptimálisabb mondjuk fogynia ebből a súlyból amúgy sem kéne... Meg nekem az a véleményem erről h régen a matrózok meg a munkatáborokban levő foglyok is azért kapták el a skorbutot meg ilyeneket mert olyan kevés táplálékot kaptak... jó persze tudom az más meg ilyenek de én már komolyan attól tartok h megbetegszik... azért nekem mint a barátjának elég durva lenne végignézni egy ilyet..
2016. nov. 19. 23:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ekkora testzsírszázaléknál bizonyára én is egyszer ennék naponta (bár én született időszakos böjtölő vagyok, kevesen ilyenek). Nem kövér, dehogyis, közelében sincs, de megértem, ha még zsírt akar veszteni.

Viszont a legtöbb nőnek nem jó a durva időszakos böjt. De van, aki csak egy evéssel tud jóllakottan lassan fogyni. Ez nem egészségtelen, ha bevisz mindent, amire szüksége van a testének, nem éhezik meg semmi.

De ahogy írod, ő nem jól eszik. Ez baj, akárhány darabba is osztja. S ha farkaséhes, akkor is rosszul csinálja.

Mégis mennyit eszik? Az egy alkalom semmit nem jelent, éhség nélkül, kissé negatív étvággyal benyomok 2000 kcalt egy ültő helyemben, szóval ez emberfüggő.

2016. nov. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pedig szinte mindenhol azt olvasom, hogy az összbevitel számít. A testépítésben is mindig ezt emelik ki, hogy nem kell sok étkezés, pedig náluk azért annak vannak nagy hagyományai. Hozzáértő orvosok is erre jutnak, a kísérletekből ez jön ki. Persze a megfelelő tápanyagot be kell vinni s az se jó, ha megéhezik az ember s nem eszik. Sokaknál viszont működik. Rengeteg ember él, virul és mondjuk kigyúrja magát napi 1-2 étkezéssel... Nincs ebben semmi különös.
2016. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!