Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek komolyabb bajom van?

Szerintetek komolyabb bajom van?

Figyelt kérdés
Néhány hete figyeltem fel arra hogy nem kívánok enni legtöbbször és ha mégis ennék utána rosszul leszek és sok esetben ki is hányom azt. 6 kg-t fogytam néhány hét leforgása alatt ami nem nagy probléma mivel mindig is kövérnek tartottam és tartom is magamat. Viszont vannak pillanatok amikor egyszerűen muszáj ennem annyira éhes vagyok ezek után biztos hogy hányok. Kezdek aggódni hogy esetleg valami komolyabb problémám is van. Gondoltam arra hogy lelki etedetűek ezek a "rosszul létek" mivel a szüleim elválltak és perben állnak a felületi jogokért, valamint a barátom is szakított velem ami nagyon megviselt. Abban kérném a segítségeteket hogy adjatok tanácsot mit tegyek? 15/L

2016. nov. 24. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, súlyos, akár könnyen életveszélyessé is váló mentális betegséged van.
2016. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Érdemes a stressz okát megszüntetni, vagy a feszültséget kezelni. Fontos a lenyugvás, a feszültség elengedése.


Lehet használni nyugtató hatású gyógynövényeket, teákat.

2016. nov. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy pszichológus sokat segíthet a dologgal, ne félj elmenni egyhez. Tizenöt évesen ehhez persze kell a szüleid támogatása is, ezért először velük kell beszélned a dologról. Ha ez nehéz valami miatt, akkor elmehetsz a háziorvosodhoz, akinek ha elmondod a problémáidat, ugyancsak pszichoterápiát fog javasolni valószínűleg, és azzal az ajánlással már könnyebb lehet a szüleid elé állni.


A problémád nagyon súlyossá válhat nagyon könnyen, ezért még most, az elején nagyon fontos, hogy foglalkozz vele, és visszafordítsd a dolgokat az egészséges irányba. Ez teljesen lehetséges, ezért amiatt ne pánikolj, hogy nincs kiút, viszont azt tudd, hogy a kiút az egyre nehezebb, minél tovább szenvedtél ettől a problémától, és minél jobban elmélyült.


Sokan szoktak félni a pszichológustól, esetleg tartani a stigmától, de ez nálunk felvilágosultabb társadalmakban egyáltalán nem különös, teljesen normális pszichológust felkeresni, ha a pszichéddel van épp gond, pont mint ahogy normális egy bőrgyógyászt, ha a bőröddel van valami gond. Szóval nincs mitől tartani. :)

2016. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja, és gyógyszeres kezeléssel ne elégedj meg, mert az csak tüneti kezelés, de a kiváltó okokat nem oldja meg sajnos. Átmenetileg segíthet a gyógyszer, de csak rendes pszichoterápia mellett van valódi értelme.


És igyál sokat, addig is! A súly, amit veszítettél a gyakori hányással, javarészt víz, amit pótolnod kell. Próbálj meg teázni, ne igyál egyszerre aránytalanul sokat, de figyelj rá, hogy pótold az elveszített vízmennyiséget, mert a kiszáradás nagyon komoly következményekkel tud járni.

2016. nov. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2016. nov. 24. 13:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Szívesen. :) Van egy barátnőd vagy barátod, akivel tudsz nyíltan beszélgetni erről? Az is rengeteget segíthet.
2016. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hogy jött ide a vallás?
2016. nov. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A lélek összhangban van a testtel. A test működését sokban, nagyban befolyásolja a lelki állapot.


Az érzelmeket, lelki állapotot pedig szellemben, tudatosan lehet befolyásolni, irányítani, felülbírálni.


Így lehet kezelni s gyógyítani sok lelki eredetű betegséget.


Fontos kideríteni, hogy testi vagy lelki eredetű e a dolog, mert akkor így, ennek ismeretben kell hozzáállni a dologhoz.


Ha már ez a szitu, ami tőled független, ezt sajnos tudomásul kell venni, ez ellen tenni nem tudsz. Sajnos a világban egyre több a hasonló eset.


Az a fontos, hogy mind kt szülőtől, megkapd a szeretetet s ne azzal teljen az idő, hogy egyik szülő szapulja a másikat.

2016. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Egy osztálytársammal ugyanez volt, neki az segített, ha jól érezte magát,beszélgetett, olyankor tudott enni,próbáld meg te is
2016. nov. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ez így van. Sajnos én is elvált vagyok. nem én akartam válni és ebből az első házasságomból van egy 26 éves lányom. A kapcsolatunk nagyon jó, ezzel szemben az anyjával nem igazán.


Nekem ez a második házasságom már 20 éve, van 3 gyermekem 2 lány és egy fiú.


Gyermekeimnek köszönhetően sok elvált szülők gyermekeivel sikerült beszélgetnem. Őszinték voltak és kitárták a szívüket, bajukat, gondjukat. Elbeszélgettem velük és igyekeztem jó tanácsokat adni, amiket el is fogadtak és így már más szemmel látják, máshogy viszonyulnak hozzá.

2016. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!