Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandóan eszek, sokszor már...

Állandóan eszek, sokszor már hányingerem van, de még akkor is kajálok mindent össze. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Kiskoromban is ilyen voltam,annyira szerettem a tejet,hogy hányásig ittam.Most is elő szokott fordulni.Imádok enni,de rengeteg rosszullét van miatta,elfoglalom magam,próbálok nem a kajára gondolni,de folyton az jár az eszembe mit ehetnék meg...Nem tudom mit csináljak már.
2016. nov. 24. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress fel olyan pszichológust-pszichoterapeutát, aki táplálkozási problémákra specializálódott.
2016. nov. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Volt már ilyen.Nem segített valami sokat :D
2016. nov. 24. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valami lelki dolgot kéne rendbetenni... De elmondom, nekem mikor van ilyen. Nos, szeretek enni és tudok is, rengeteget. De persze nem egészséges túlenni magunkat és persze hízhatunk is (én nehezebben, de azért nekem is megy)... Nos, ha nem megfelelő összetételű, nem eléggé laktató, de vonzó ételt eszem (vagy valami lelki tényező miatt eszem), akkor szinte végtelen ciklusba tudok kerülni. A nem megfelelő időpont is ilyen, akkor sincs elég kontrollom. A normál táplálkozási módomon nincs semmi gond s arra ráállnom nem igényel sokat, csak elhatározást. Ha rontok, akkor már nehéz visszafordulni a lejtőn.

Valamennyi önuralom kell, anélkül élni sem lehet. De sokat számít az étrend s az étkezések elosztása, nálam mindenképpen.

Az pedig nagy baj, ha nemcsak a jóllakottság nem állít meg (a fent említett esetekben engem sem), de már a határozott rosszullét sem (engem igen, hedonista vagyok, nem mazochista). Ekkor már tényleg túl kényszeres lehet az egész és nem tudom, mit lehetne tenni - azon túl, hogy megakadályozod, hogy odáig fajuljanak a dolgok.

2016. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezeket, talán nálad is a leptinnel van a gond:

[link]

[link]

Van még sok cikk erről, érdemes olvasgatni, én hirtelen ezeket találtam (a reklámokkal ne foglalkozz).

2016. nov. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4# Pajzsmirigy kizárt :D Voltam vérvételen,lecsapoltak,negatíííív lett :P
2016. nov. 25. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!