Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok ennyire válogatós?

Miért vagyok ennyire válogatós?

Figyelt kérdés

Azon ételek nagy részét amit régen szerettem már nem szeretem plusz sokszor van mikor éhes vagyok de hogy mit egyek azt sosem tudom eldönteni. Van amikor megeszem a főzelékeket meg a szendvicseket valamikor pedig egyáltalán nem. Édességeknek is csak egy nagyon kicsiny részét szeretem.

Kollégista vagyok ezért hétközben a kollégiumban ebédelek. Tízóraira mindig ugyan azt veszem a pékségben és hétvégente is ugyan azokat a kajákat eszem főként.



2016. nov. 26. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt nem tudhatom, de ha úgy alig eszel meg valamit, hogy a maradékból egy jó étrend jön ki, akkor nincs különösebb baj. Nem kell változatosan enni, csak mindent bevinni, amit kell, ezt persze nehezebb, ha nem eszel bizonyos szintig változatosan, véletlenül nem szokott összejönni, max. jól megtervezett s kiszámolt étrenddel.

Az fura, hogy nem tudod eldönteni, mit egyél. Ilyen esetekre lehetne valami jóféle ételed, ami sok tápanyagot ad. Az evéshez nem kell kívánni az ételt, bár előnyös. De enni kell...

Én jóformán minden étkezésre ugyanazt eszem (csak más formában), de ügyelek rá, hogy jó legyen az összetétel.

Az ember ízlése változik. Nálam az egészségtudatosságtól a szervezetem jobb megismeréséig sokminden bejött, elég sok ételcsoport minimalizálódott vagy tűnt el. Gondolom, bizonyos betegségek, egyéb problémák hatására is elvesztheti az ember az érdeklődését bizonyos ételek iránt... Sok lehetőség van.

2016. nov. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!