Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak ha nagyon...

Mit csináljak ha nagyon válogatós vagyok, és szinte semmilyen ételt nem eszek meg? 16/L

Figyelt kérdés

Anyukám már ki van idegileg amiért bármit főz én szinte semmit nem eszek meg. Amit megeszek az a húsleves,főtt répa,csirkehús,rakott krumpli,káposztás laska.

Hogy szeressem meg a főtt ételeket?

Esetleg tudnátok ajánlani valami új ételt,ami nem megszokott?


2016. márc. 15. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Talán embereld meg magad, és ne legyél ilyen gyökér. Erőt veszel magadon, és fokozatosan egyre többet eszel egyre többféléből.
2016. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
olvass utána, hogy milyen hiánybetegségeket okoz az étrended és rögtön rászoksz a normális evésre!
2016. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első,szebben is meglehetett volna fogalmazni,de oké.

Második, köszönöm.

2016. márc. 15. 18:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek nem is rosszak. Szerintem is nézd meg, mi hiányzik még az étrendedből s egészítsd ki, ha kell. De elég sok tápanyagot be lehet vinni a fentiekből, s nem is muszáj mindenkinek főtt ételt enni. A tápanyagbevitel a fontos, nem a hőkezelés, persze egyes ételeknél ezek igencsak összefüggenek s pont a hőkezelt a jobb.


Ma már én is alig eszem meg valamit, pl. a felsoroltakból kizárólag a répát, de abból is nagyon keveset. Viszont tudom, miben mi van és a számomra problémás mikrotápanyagokból kb. mennyi, így nem hinném, hogy hiányjelenségeim lennének. Az a kevés dolog, amit eszem, igencsak tápanyagdús.

2016. márc. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy éhesen ülj le ebédelni. Ebéd előtt 2 órával már ne egyél semmit, max. gyümölcsöt, és csak vizet igyál. Ebéd előtti félórában már gyümölcsöt se egyél. Pár perccel evés előtt igyál meg egy pohár vizet egy kis friss citromlével (nem kell savanyúnak lennie, cukrot ne tegyél bele), ez is jó étvágyat csinál.

A második legfontosabb, hogy mindent kóstolj meg, és ha bírsz, egyél belőle legalább egy szedőkanálnyit. A zöldségekből készült ételeket soha ne hagyd ki. Ha mindent mindig megkóstolsz, egy idő után elkezded majd megszeretni az ízét. (Jó, azért lehet 2-3 olyan étel, amit utálsz, ezt nem muszáj erőltetni.)

A harmadik dolog az, hogy Te szedj magadnak egyszerre keveset. Nem kell púpozott tányér semmiből, ha ízlik, csak akkor szedj még. Ha a leves túl laktató (pl. krumplis, tésztás, babos), kevesebbet egyél belőle, főleg a levét, így hagysz helyet a második fogásnak is.

Én tudom, milyen rossz, amikor az ember lánya jó szívvel főz a családjának, azok meg nem akarnak belőle enni, lélekromboló érzés. Nekem anyukám és nagymamám főztje volt mindig az etalon, és próbálok én is hasonló ízeket elérni. Furcsa nekem, ha valaki éppen az anyukája főztjét nem szereti, hiszen pici korától azt ette, azokat az ízeket szokta meg. Szegény anyukád, mondd neki sokszor, hogy őt nagyon szereted akkor is, ha nem eszel meg mindent, amit eléd rak, hiszen sok anyuka fejezi ki a szeretetét finom ételekkel, és ha visszautasítják, az olyan, mintha a szeretetét utasítanák vissza. Mindig nagyon dicsérd meg, ha valami olyat főzött, ami ízlett.

2016. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hat en nem az anyukam foztjet nem szeretem, hanem maset sem, vagyis azokat az eteleket nem szeretem. De ugy lesz megdicserem. koszonom a segitseget:)
2016. márc. 16. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!