Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kell változatosan étkezni?

Miért kell változatosan étkezni?

Figyelt kérdés
Miért nem fejlesztünk ki 1 olyan ételt, ami minden szükséges tápanyagot-ásványt-franctudjamit ami az emberibiomasszának kell tartalmaz, és csak azt enni? Akkor fölösleges volna annyi mindent termeszteni. Én ezt egy mesterséges, fehér masszaként képzelem el.
2016. dec. 1. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Edd is meg, picinyem!
2016. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi?
2016. dec. 1. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:

De kellene, mert a mesterséges, szintetikus anyagok élettelenek, ezért azokból nem lehet tápláló ételt készíteni.

Különben is, ki enné meg? Amikor sok ember egyes vitamindús ételekre is azt mondja, fúj, ezt én nem eszem meg?

2016. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, nem felesleges annyi mindent termeszteni.
2016. dec. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ők kit érdekelnek? Volna rá igény, aki lusta főzni, vagy a diétáját összeállítani 1000 féle kajából + tudnak már ma is porból pizzát növeszteni űrhajósoknak meg 3d-s ételt nyomtatni csak ki kellene jönni a barlangból.
2016. dec. 1. 15:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell változatosan enni, csak mindent be kell vinni megfelelő mennyiségben, amire szükséged van (jó, ezt kevesen teszik, de ez lenne a cél). Ha képes vagy egyetlen ételben összehozni ezt, simán eheted minden étkezésre (de ha pl. megugrik a kalóriaigényed, akkor változtatni kell, hisz akkor más arányokra van szükség).


Nem kellene annyi mindent termeszteni? Mert, szerinted bányászott kövekből vagy a levegőből jönne a szerves anyag...? Vagy egyetlen növényt kellene termeszteni? Sok szerencsét a megtalálásához.


S ha nem vetted volna észre, bár igen feltűnő, az emberek imádnak enni, ráadásul igen változatosan, van, aki egy hónapban kétszer nem hajlandó ugyanazt enni...

S mi lenne a gazdasággal, ami alaposan épít erre a tulajdonságára az embernek? Jó, átalakulna, de ez irreális...


Nem véletlenül van az, ami.

2016. dec. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kéne annyi minden félét összezabálni, amennyit az emberek szoktak. 4-5 fajta kajában jó eséllyel megvan minden, ami kell. Nem véletlen, hogy az állatok is csak pár fajta kaját esznek, biztos nem hülyék pedig.

Az emberek egyszerűen uuuunják, ezért kitalálnak mindenfélét.

2016. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 1. 18:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Kezdő testépítőként fiatalon csirkemellet, rizst és salátát/uborkát/brokkolit ettem + vitaminokat és más étrend kiegészítőket... 4 éven át... évente 1 labor vizsgálatot tartottam amin minden tökéletes volt... tehát nem, nem kell változatosan enni csak átgondoltan...
2016. dec. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!