Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezekből hogyan lehet változato...

Ezekből hogyan lehet változatosan étkezni?

Figyelt kérdés

Nem annyira fogyókúra, mint hízókúra, de az eü táplálkozás rovatát nem igen nézik...Inkább hízni szeretnék (169/46).

Nagyon össze van szűkülve a gyomrom és van egy olyan "heppem", amivel nem nagyon tudok mit kezdeni. Szóval csak folyékony dolgokat eszem szinte...Joghurtot minden mennyiségben, kefírt, tejet (kakaót, kávét), turmixokat (banán, eper).

Mai étkezésem így néz ki: reggel 3 dl tejeskávé, ebéd 2 dl zacskós leves, uzsonna 4 dl cappucino és 3 dl barackos joghurt. Vacsorám valószínűleg banánturmix lesz 1 banánból 4dl tejjel. Tegnap ugyanez volt, de csak reggel kávéztam az ebéd 4,5 dl kefír volt.

Egyszerűen fulladozom, ver a szívem és szédülök, ha szilárdat "kell" ennem. De ez így nagyon egyoldalú..:(


2011. júl. 21. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
mióta van ez és szerinted mi okozza?szerintem fontos a szilárd táplálék úgyhogy próbálj meg csinálni valamit. Bélproblémáid lesznek ha ezt csinálod.
2011. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Körülbelül március óta...nem igazán tudom, hogy mi okozza, van pánikbetegségem, és olyan, mintha "átterjedt" volna az étkezésre is. Akkor vagyok nyugodt, ha folyékonyat tudok enni, és már előre szédülök és ideges vagyok, ha nincs alkalmam.
2011. júl. 21. 17:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs szervi bajod akkor itt a megoldás:

Egyél, keveset és azt amit akarsz elsőnek. Amit megkívánsz, egy kis krémes egy kis pizza stb... ha ez megvan és megbarátkoztál a gondolattal, hogy eszel egy kis szilárdat is akkor kezdheted szoktatni magad a normális kajákhoz. Amúgy nem a gyomrod van összeszűkülve hanem pszichés a dolog (feltéve ha mint mondtam nincs szervi bajod)

2011. júl. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na ezt, egyszerre írtuk, igazam lett. Pszichés a dolog, meg kell szerettetned magaddal az evést ezt pedig csak olyan kajákkal lehet amiket szeretsz.
2011. júl. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, teljesen! Én is azért gondolom, hogy nem eü ok, mert előre jelentkezik ez az érzés, ami összeszűkíti a gyomromat, nem magától az evéstől leszek rosszul, hanem a gondolatától. Ezzel próbálkozom, néha ritkán sikerül legyűrnöm 1-2 péksütit, de van, hogy annyira rosszul leszek, hogy ki kell köpnöm, hiába van már a számban.:(
2011. júl. 21. 17:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg akkor szakemberhez fordulni bár ő sem fog tudni sokkal többet mondani, csak ugye ő ott lesz melletted, életszerűbb helyzetbe tud állítani mint mi így neten keresztül.
2011. júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálok, pszichiáterhez járok, de csak gyógyszert ír.

Addig is nem tudod, hogy mi az, amiben viszonylag sok kalória van, de folyékony? A joghurttól nincsen semmi bajom, van, hogy 1 literrel is megiszom naponta...mégis fogyok.:(

2011. júl. 21. 17:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy ötletem van, ez pedig az, hogy fokozatosan szoktasd magad vissza a "normális" táplálkozáshoz. Nem kell rögtön pizzát enni, van nagyon sok olyan kaja, ami folyékonyabb állagú. Gondolok itt főzelékekre, tejbegrízre, zabkására, kevésbé egészséges, de ide jöhet a puding is. :) Ha nem is sokat, de ezekből talán tudnál enni. És ha már ezekhez hozzászoktál, jöhet a többi.

Pszichiáter helyett meg lehet hogy érdemesebb lenne pszichológushoz járni. Az elvileg nem ír gyógyszert, hanem beszélgetéssel próbálja meg kideríteni, hogy mi áll a dolog hátterében, és beszélgetős terápiával keres megoldást, nem gyógyszerekkel töm.

De nem vagyok szakember, és részem sem volt soha ilyenben, úgyhogy nem tudom megítélni, hogy mennyire értelmesek a tanácsaim. :) Azért egy próbát szerintem megér, mert ez így tényleg nem jó, sem lelkileg nem tesz jót, és valóban a szervezetednek sem használ.

2011. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

17:58-as vagyok


Eszembe jutott még valami. Érdemes lenne körülnézni, hogy van-e lehetőséged biblioterápián részt venni. Rengeteg mindenre jó, többek között pánikbetegségre, evési zavarok "kikúrálására" is, de az alkoholizmustól elkezdve fóbiák leküzdéséig sok mindenre fel lehet használni. A lényege az, hogy a biblioterápiát tartó személy - aki képzett szakember - olyan foglalkozásokat tart - természetesen a kezelő orvosokkal együttműködve - amelynek keretében olyan rövidebb műveket ismertet meg a terápián részt vevőkkel, amik az adott probléma megoldásában segítenek. Közösen elolvassák a művet, ez lehet vers, vagy kis novella, aztán közösen átbeszélik, hogy ki mit szűrt le a műből, kinek milyen gondolatai, érzései keletkeztek az olvasás során. Tehát a lényeg, hogy az irodalmat használják fel a probléma megoldásához. Nagyon ígéretes dolognak tűnik szerintem, érdemes ennek is utánanézni.

2011. júl. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!