Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha hétközben nem eszek húst,...

Ha hétközben nem eszek húst, csak hétvégenként, az szerintetek egészséges?

Figyelt kérdés

2016. dec. 6. 19:23
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Hát persze. Akkor ezt is biztosan csak kitalálták.

[link]

2016. dec. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Igazából tökmindegy, hogy valamiben van-e mikroszkópikus mennyiségű esszenciális aminosav vagy semmi... Így se, úgy se megy be elég, ha csak azt esszük, komplettálni kell.


Szinte mindenütt 0,8g/ttkg-ot írnak minimum fehérjének, de 0,6 alá is lazán lehet menni, ha rossz az étrend. S a vegánoknnak ott a komplettálás, ami nem nehéz, de el lehet rontani azt is. Még mindenevő is van, aki szinte csak péksütit eszik. S van, aki nem a fehérjehiánytól fél s nem a minimum a célja, hanem optimális mennyiséget akar bevinni.

Én olvastam már vegán futótól magától, hogy egy időben nem figyelt és fehérjehiánya lett, pedig egyrészt nem volt tudatlan, másrészt nekik pont könnyebb amiatt, hogy jó, jó, picit több fehérje kell, de sokkal több energia, így többet esznek. Aprócska, inaktív vegánoknál lehet inkább gond, akik olyan keveset esznek, hogy a szükséges fehérje százalékosan sokkal több s mivel főleg fehérjét tartalmazó növényi étel nincs, a szóján s fehérjeporokon kívül (vagy csak én nem tudok róla. még a maglisztekben van egész sok fehérje a kalóriatartalomhoz képest), odafigyelés nélkül könnyen lehet gond.

Nagy kalóraigénynél nincs gond. Van, aki annyira aktívan sportol, hogy a gyümölcseiből viszi be a tápanyagbevitele elég nagy részét. Rengeteg cukor is jön, de ő elégeti.

Nagy kalóriabevitelnél sokkal egyszerűbb, még a gabonákból is elég fehérje jöhet, csak a lizinhez kell valamit (tipikusan hüvelyeseket) enni, ennyi.

2016. dec. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!