Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha hétközben nem eszek húst,...

Ha hétközben nem eszek húst, csak hétvégenként, az szerintetek egészséges?

Figyelt kérdés

2016. dec. 6. 19:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nincs vele gond.

Az egészség szempontjából az se gond, ha egész életedben nem eszel, az se, ha mindennap (a minőség azért számít és bizonyos mennyiségi határ is van).

2016. dec. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ, hétközben mit eszel. Látatlanban azt mondanám, hogy nem egészséges, mert kevesen tudják, hogyan lehet növényi fehérjékkel pótolni az állatit, és inkább rossz minőségű szénhidrátot esznek + kevés zöldséget, gyümölcsöt.

De lehet, hogy te a kevesek közé tartozol. :)

2016. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Utolsó, csak annyit fűznék hozzá, hogy más ételekből is lehet állati fehérjét bevinni, ott van a sajt, a túró, a tojás is. A lényeg, hogy átlagosan meglegyen a minimális szükséglet, tehát ha egyik nap kicsit kevés, másik nap pedig több, úgy is jó. Viszont ha hétköznap szinte semmi fehérje nincs egy étrendben, hétvégén elég nehéz bepótolni.
2016. dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam ilyesmiket ennék hétközben:


Pirított gombás kuszkusz, színes paprikás szósszal, növényi sajttal

Vörösbabos, kukoricás, paradicsomos tofu

Cukkinis sárgarépafasírt, wok zöldség, kuszkusz

2016. dec. 6. 20:10
 5/22 anonim ***** válasza:

Ez az én véleményem, de szerintem a gabonákra és hüvelyesekre alapozott vegán étrend nem egészséges.

Szójás szemeteket, növényi sajtokat inkább kerülném. Akkor inkább valódi sajtot használj, mint ilyen ipari utánzatokat.

Én inkább ennék húst, tojást és mellé zöldségeket és gyümölcsöket.

2016. dec. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Múltkor a testépítésben volt róla szó, milyen egyszerű akár vegánként bevinni a fehérjét... Persze oda kell figyelni s eleget kell enni fehérjés ételeket. A gabona-hüvelyes, olajos mag-hüvelyes jó kombó, de igazából ha változatosan eszünk, mindennap megvan a fehérje és a lizin is, elég nehéz mellényúlni e téren. Persze más tápanyagokat sem szabad elhanyagolni, de erről könyveket lehetne írni.

Elegendő fehérje mindennap kell, különben a test kénytelen az izmokhoz nyúlni, hiszen nem tárol aminosavakat másutt (csak mikroszkópikus mennyiségben).

Hús nélkül még özön állati fehérjét ehet az ember (nem is értem, miért gondolnak egyesek vegánnak mindenkit, aki nem eszik húst), én is azt teszem, de ez a vegán jellegű hétköznapi étkezés húsos hétvégével elég érdekes, ilyet még nem is láttam.

Egyébként napi húsevés mellett is lehet fehérjehiányos a táplálkozás, hisz a mennyiség is számít, sokan csak pár dkg húst esznek, amiben vajmi kevés fehérje van.


Nyilván szükség van egy jó étrendre, de pusztán a húsevés gyakorisága akármilyen lehet, attól még lehet egészségesen táplálkozni.

2016. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
5-ös, osztom a véleményedet, főleg a szójával kapcsolatban... Vicces, hogy te is 82%-os vagy :)
2016. dec. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Akkor inkább csináljam azt, hogy mondjuk egyik nap eszek húst, másik nap meg nem? Az úgy kiegyensúlyozottabb?

Az előbb felsorolt ételeket akkor nem igazán javasoljátok? Főzelék+tojás, rántott sajt+zöldség, ezek pl. jobbak?

2016. dec. 6. 22:27
 9/22 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy eszel húst vagy sem, csak vidd be, amit kell...

Ha értesz hozzá, vegán is lehetsz, ha nem, akkor biztosabb tápanyagdús s komplett állati fehérjéket bevinni, a tojás pl. egészen kiváló, értékesebb a húsnál, csak az anyatej veri, ezt elég sok helyen olvastam. Az tuti, hogy tápanyagdús, jó étel. Nem mindegy a forrás, a házi tojás általában finomabb és jobb, de a húsok minősége is erősen szór.

2016. dec. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Azt javaslom itt akárki mond akármit, ne hallgass rá... rám se...

10 éve vagan vagyok, tudnék kisregényt írni a növényi táplálkozásról, tudnék itt oldalakon át vitázni a szemellenzős csak húsból lehet bevinni a megfelelő fehérjéket meg szójaellenes idiótákkal, de egyikhez sem fűlik a fogam...

Ha érdekel a téma, ajánlom a kína tanulmányt és a 80 10 10-et... esz szerintem a 2 legjobb könyv kezdő növényi étrendűeknek...

Egyébként meg keress youtubereket akik növényi étrenden vannak... nézd meg őket, nézd meg egészségesnek tűnnek e, vagy nem...

Nézd meg, hogy hitelt tudsz e adni a szavuknak az alapján amit a testük mutat...

Könnyű itt gyk-n leírni, hogy a szója a sátán... de bizonyítani azt pesze nem tudja... neked meg nagy hiba lenne hiteltelen emberekre hallgatnod.

2016. dec. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!