Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez most mi? Mit tehetnék,...

Ez most mi? Mit tehetnék, hogy végre megállapodjak valami mellett? (anorexia vs normás testsúly)

Figyelt kérdés

Szóval egy pár hónapja azon vagyok, hogy fogyjak. Viszont vannak olyan óráim, hogy jajj má de gebe vagyok, hízni kéne. Tehát ilyenkor sokat eszem, de egyből utána jön az, hogy egy hájas disznó vagyok, mi a rákér kellett megenni azt a csomó kaját, unorodom magamtól. Próbáltam magam hánytatni is, de nem sikerült, pedig tényleg sokszor próbáltam már. Érzem, hogy süllyedek lefelé, mindkét értelemben. Mert ha fogyni akarok, akkor miért eszem ennyit, ha meg hízni, akkor miért próbálok hányni, és miért van bűntudatom az evések után???? Utálom magam, mert egy döntésképtelen kis liba vagyok!!! Nem tudom mit csináljak. Segítség!

14/l

161 cm 42 kg


2014. jan. 24. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
48 -50 kg körül kellene lenned. Lehet tesképzavaros vagy, pszichológussal konzultálj erről.
2014. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14 évesen sokszor fogalma sincs az embernek, hogy mit akar. De az ilyen fontosabb kérdésekben muszáj neked is állást foglalnod, valószínűleg sovány vagy egyébként a leírtak alapján. Inkább próbáld az egészségre helyezni a hangsúlyt az önmarcangolás helyett. Fejlődik a szervezeted, nem kell fogyóznod, mert túlsúlyos nem vagy, figyelj inkább arra, hogy lehetőleg egészséget egyél, megfelelő mennyiségű folyadékot, a tested most úgyis változni fog, még évekig, ne most akard formálni, persze a mozgás biztosan nem árt, csak használ. A hánytatást pedig felejtsd el, vagy nézz képeket anorexiás, bulimiás lányokról. Az szép? Nem hinném, az egy súlyos betegség, felejtsd el a hánytatást. Ha sokat ettél nem baj, egy 42 kilós lányon simán elfér egy kis plusz. Sőt, ha most ezt csinálod, lehet, hogy nem fejlődik ki annyira a melled, gondolom annak sem örülnél.
2014. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg magad elfogadni, biztosan nincs rajtad plusz. 161 cm - 42 kg...

Ha van egy kis felesleg a hasadon az inkább szexi, mint sem undorító. Legalább van rajtad mit fogni, ez tetszik a férfiaknak. Persze nem kell túlzásba esned, de ha van egy kicsike plusz az nem baj. :)


Illetve próbáld magad elfogadni, olyannak amilyen vagy, és érezd jól magad a bőrödbe :)

2014. jan. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

42kg-nál egy csepp plusz sincsen ezen a lányon. Olyan 48-50 felé lenne az ideális súlya...

Kérdező, amúgy rettentő egyszerű, menj el a háziorvoshoz, és kérdezd meg a véleményét a testalkatodról. Az ellenkező irányú késztetésnek próbálj ellenállni. Ha nem megy, valóban pszichológus, az étkezési zavar küszöbén állsz.

2014. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez bizony betegség.

Testképzavar, ha továbbra sem tudod elfogadni, hogy nem hogy normális a testsúlyod, mert nem az, hanem sovány vagy, akkor ebből lesz az anorexia vagy a bulímia (mert a hánytatás azzal jár együtt) és annak igen súlyos következményei is lehetnek.

Én ennyi idősen, amennyi most te vagy, 160 cm voltam és hozzá 44 kg. De nem azért voltam csak ennyi, mert ennyi akartam lenni, mert ettem rendesen, nem láttam magam kövérnek vagy ducinak és nem koplaltam, nem diétáztam, ettem, amit megkívántam, annyit amennyi jólesett és nem volt bűntudatom e miatt, csak sokat mozogtam, így amit megettem, azt le is mozogtam.

Te viszont azáltal, hogy bűntudatot érzel, ha eszel és nem látod, hogy egyáltalán nincs gond a súlyoddal olyan módon, hogy sok lenne, hanem inkább kevés, azzal pontosan azt igazolod, hogy problémáid vannak.

Szóval egyél, ami jólesik, amennyi jólesik és ne érezd magad emiatt rosszul. Amennyiben ez nem megy, akkor pedig fordulj pszichológushoz!

2014. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehát nagyjából érzékeled, hogy még a saját testedet sem tudod viszonylag objektíven felmérni.



Azt is látod, hogy ez mekkora gáz? Kérj segítséget, barátok, jóakarók, okos emberek tanácsaira és társaságára van szükséged. Iránymutatás kell, mert Neked már kezd elveszni a saját reális érzékelésed.


Az embereket egyébként is arra 'programozzák', hogy egy nem jó nézőpontból lássák a 'valóságot', a testüket.. Te már ennél is jobban kiakadtál.


Akár pszichológust keress fel, akár más szakembert.. de segítségre van szükséged. Merre laksz?

2014. jan. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem keress magadnak valami hobbit amivel elfoglalnád magad.Hasznos dolog az olvasás vagy a minecraft.Szánj több időt egyéb dolgokra,és kevesebbet fogsz unatkozni.
2014. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!