Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek 48 kiló az kevés...

Szerintetek 48 kiló az kevés 170 centihez?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok.170 centi és 50 kiló,de nem igazán érzem így jól magam.Ha 48 kiló lennék,az szerintetek még ideális?Muszáj lenne valamit kezdenem magammal,mert utálok tükörbe nézni.És tudom,hogy ez nem normális,de sajnos ez az igazság :(

2016. dec. 11. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Már az 50 kg is nagyon kevés! Ha te ezt nem látod, akkor testkép zavarod van.
2016. dec. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Inkább eddz, hogy ne rezegj, hanem feszüljön a tested szépen. Én voltam 47 kiló a 172 centim mellé (betegség miatt), hát kábé mint egy anorex agár, úgy néztem ki. Sose értem a hozzád hasonlókat, miért hiszitek azt, hogy a húsmentes csontváz style az tök szép? Ocsmány.
2016. dec. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen keress egy pszichológust, mert jó úton haladsz az anorexia felé. Ez nem vicc, ilyen paraméterekkel, 48 kilósan először csak gyengének fogod érezni magad, később majd jönnek a rosszullétek, ájulások stb.
2016. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat!Szerintem nincsen szükségem pszichológusra,egyszerűen csak nem érzem magam így jó,és például amikor öltözünk át tesire,vagy edzésen amikor öltözünk mindig takargatom magam mert úgy érzem,hogy azt nézik majd hogy hogyan nézek ki.Napi 800-1000 kalóriát szoktam megenni kb,de néha ha többet eszek ennél akkor van,hogy bűntudatom van.Az edzés egyébként lehet hogy tényleg hasznos lenne.
2016. dec. 11. 20:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez koplalás!
2016. dec. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdődő anorexia, a tápanyaghiány miatt... Max. azért nézhetnek, mert kilátszanak a bordáid, vagy mert nincs rajtad semmi izom. Az a két kiló nem nagy különbség, annyit naponta is tud a testsúly változni. Olvass utána, milyen az egészséges táplálkozás.
2016. dec. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

800, de még 1000 kalória is nagyon kevés, főleg egy fejlődő szervezetnek. Tényleg keress egy jó pszichológust, vagy legalább beszélj a szüleiddel erről mielőtt nagyobb egészségügyi problemáid lesznek.

Lehet hogy azt gondolod hogy nincs szükséged pszichológusra, de ilyen egy evészavar/mentális betegség. Nem látod be a problémádat, torz énképpel rendelkezel. Higgy nekem, sajnos tapasztalatból beszélek.

2016. dec. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobb, ha 1500-ra emeled, s azért nem mondok többet, mert vékony vagy és bizonyára belassult az anyagcseréd. Normális tinilánynak több kéne. Eddz inkább.

800-1000 kcal nemcsak koplalás, de jó étrend kell hozzá, hogy ne legyen mindenféle hiányod (ez akármennyi kalória mellett igaz, de sok kicsi sokra megy, viszonylag épeszű evés mellett sok kalóriában több tápanyag jön össze, mint kevésből. kevésnél nagyon érteni kell hozzá).

2016. dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most mertem meg magam és már lementem 50 alá.Lehet,hogy igazatok van abban,hogy ezt így nem kéne de nem értem,hogy akkor én miért nem látom így a dolgokat? :( Néha egyébként szoktam érezni magamon,hogy gyenge vagyok,de szerintem ennek lelki oka is lehet.Az utóbbi időben elég sokat vagyok egyedül és nem telik el úgy nap,hogy ne sírnék.Szóval kicsit kétségbe vagyok esve :(
2016. dec. 12. 19:00
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem látod magad vékonynak, mert (valószínűleg) evészavarod van. Régen,mikor evészavarom volt,én se láttam magam vékonynak,mostmár visszanézve régebbi képeket látom hogy mennyire csontsovány voltam...

A gyengeség az még csak az eleje, ha nem fordulsz valakihez akkor ennél sokkal komolyabb egészségügyi problémáid is lehetnek.

2016. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!