Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet a bajom? Gasztrooesop...

Mi lehet a bajom? Gasztrooesophagális reflux?

Figyelt kérdés

A fenti betegség létező, (nem holmi ezoterikus baromság) de nem hiszem, hogy olyan bajom van.

Lényeg az, hogy úgy 11 éves koromban kezdődött, ( most 15 vagyok) hogy néha legfőképpen stressz, túlétkezés utáni munka az iskolában vagy ha keveset eszem, okozza. Olyan érzés, hogy a nyál felgyülemlik a számban amit aztán titokban zsebkendőbe köpök. (lenyelésnél van pár rossz tapasztalatom). De ez nem működik örökké mert kiszárad a szám. 193 cm magas vagyok, és lehet hogy ha görbén ülök a gyomromat baj éri. Éppen ezért az iskolában a zsebemben tárolok egy kevés ennivalót legfőképpen olyat ami nem tesz i tönkre a zsebet. 2 teljes évig Belvita kekszet ettem, ma már szezám szeleteket. Az se jó, hogyha folyamatosan eszem , mert a gyomrot nem erre találták ki. Rosszullét után jön a pánikroham. 11 éves koromban megfogadtam, hogy soha többet nem hányok. Chipszeket kerülöm. Nem iszok, nem drogozok, nem cigizek. A Parádi víz az segít. Néha azért pánikolok, mert félek, hogy rosszul leszek (enyhe hippohondria). Az az egyik legjobb, hogyha csak a munkán jár az agyam akkor ez nincsen. Remélem ez csak valami tinédzser kori probléma, de szeretném ha tudnátok tippeket, tapasztalatokat mondani!



2016. dec. 18. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
A reflux során a gyomorsav visszakerül a nyelőcsőbe, ami hányást eredményez. Viszont te azt írtad nem nyeled le a nyálad, hanem kiköpöd. A leírtak alapján szerintem sokkal inkább lelki problémák állnak a háttérben, nem refluxbetegség. Konzultáltál már a háziorvosoddal?
2016. dec. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem, eléggé lusta vagyok mert ,,fáj" hogyha dolgoznom kell. a friss levegő is segít. Lelki problémáról szerintem az örökké létezés lesz a válasz.
2016. dec. 18. 20:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát nem igazán értem, viszont ha hosszútávon fenáll ez a probléma megnehezítheti a mindennapjaidat. Jobban jársz ha utána nézel a dolgoknak és felkeresel egy orvost. Mindig jobb biztosra menni. Az is elképzelhető hogy ez egy kényszer nálad hogy ne nyeld le hanem kiköpd, mint aki például sokszor kapcsolgatja fel-le a villanyt.
2016. dec. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!