Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 4-500 kalória bevitele...

Napi 4-500 kalória bevitele mennyi idő után okozhat komoly panaszokat? Alapból sem vagyok kövér.

Figyelt kérdés
Sajnos magánéleti gondok miatt nem bírok 4-500 kalóriánál többet enni egy nap. A kedvenc ételeimet sem kívánom, rosszul esik minden falat. 2 hete megy ez, 5 kilót fogytam.
2016. dec. 20. 23:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Első körben érdemes lenne felkeresned egy pszichológust, mert ez komoly probléma, nyilván a gondok is komolyak mögötte, érdemes segítséget kérni.

Másrészt próbálj Nutridrinket inni, abból talán le tudsz tolni annyit, hogy a minimum 1200 kalóriát elérd, ami a napi létezéshez szükséges (nyilván kilótól is függ, de ennyit éget el a szervezet 1 nap alatt, ha csak fekszel, és nem csinálsz semmit)

Az 500 kcal nagyon kevés, főleg, ha még zsírtartalékaid sincsenek...

2016. dec. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2 hét sem kevés, 5 kiló sem, főleg, ha már nincs felesleged, mindenképpen egyél. Nem számít, mit kívánsz (illetve persze, hogy de, lelkileg rendbe kéne jönni, de az nem megy azonnal), igenis egyél. Ha tudsz tömény ételt enni, az könnyít. Én 2 perc alatt jóval több kalóriát tudnék enni, mint te, akár folyékony formában, ami jól csúszik... Persze azt nem ismerem, amikor valaki annyira stresszes, hogy enni se tud, enyhe erőszakkal nekem mindig menne.


Mit okozhat? Izombontás, ha a zsír is kevés, hormonrendszeri problémák, sokféle hiánybetegség... Legalább vitaminokat, ásványi anyagokat szedj, nem elég, de jobb, mintha azt sem. Ha az esszenciális testzsírmennyiség alá fogysz, akkor jöhetnek ám az igazán komoly gondok... Azt ne várd meg. Így vagy úgy (szakember, gyógytea, meditáció, akármi), tedd legalább annyira rendbe a lelkieket, hogy valahogyan enni tudj.

2016. dec. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!