Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesen eszem de túl...

Horyann kérdése:

Egészségesen eszem de túl sokat!? Többi lent!

Figyelt kérdés
16, lány, 165 cm, 45 kg, élsportoló középtávfutó. Egészségesen eszem, napi 5x.Alapanyagcserém 1350kcal, ált.1500-2000kcalt eszem, figyelek a fehérjére.De heti 3x van h 3-4000 kcalt eszem, sajnos hízékon vagyok, fogyóval lettem 45-50 kg. Miért eszem ennyit?

2016. nov. 27. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem tudhatom, nem érzed, hogy ez lelki vagy hiányozhat valami a szervezetednek?

Én is meg tudom csinálni ezt, ha nem egészen jó az étrendem (=nem extrém alacsony a szénhidrátbevitelem), nekem sok éves megszokás, hogy messze túleszem magam s nehezen lakom jól. Azért 3-4000 a felső határom, ilyen gyakran nincs, mint nálad, igaz, én szálkásítanék s tudom, hogyan kell ennem hozzá. Plusz extrém nehéz híznom, aminek hátránya is van, nincs visszatartó erő.

Nálad nyilván igen, miért nem tudod megállni? Legyűrhetetlen késztetés, válasz stresszre, rebellis önsorsrontó én? Valahogy ki kéne kutatni, mi az, anélkül okos tanácsokkal sem ér sokat az ember...

2016. nov. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy napi étkezésem:

Reggeli (ugyanaz minden nap):Natúr zöldtea, zabkása (40g zabpehely, 2dl mandulatej)+gyümölcs

Tízórai:1 alma,2 répa,1 adag vegán fehérjeshake

Ebéd, mindig 2 tányérnyi, különben nem lakom jól: pl Spenótfőzelék, 300g sültcsirke

Uszonna: 1 alma, 1 marék dió, 2 pufirizs

Futóedzés

Vacsora: 1nagy tál saláta (öntet és sajtok nélkül, mert tejfehérjeérzékeny vagyok), 3 tojás, 1 szelet tk kenyér


Ez a normál, de van h 2 marék diót eszem 6 ek mézzel, vagy 2 tk szilvás papucs

2016. nov. 27. 10:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogy eszel túl sokat... Inkább túl sovány vagy...
2016. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elég lightosan indult, de azért viszel be tápanyagokat egész rendesen, OK, hogy edzel is, de kicsi a súlyod. Bár... Talán túlságosan is kicsi, de ugye nem látlak s a középtávfutók nem kifejezetten izmosak.

Ez alapján nem tudom, mi a gond, de lehetséges, hogy neked nem ezek az ételek a legmegfelelőbbek. Különbözőek vagyunk. Engem pl. éhessé tesz a ch, kalóriegyenlegben már esélyes, hogy (éhségérzetet nézve) éhezek, ha szénhidrátdús (többletben is lazán megy, pedig jók az ételek, csak szénhidrátosak). Az se mindegy, hogyan osztjuk el az ételt. A tied nem tűnik rossznak, de nem tudhatom, neked mi az ideális, van, aki nem bírja az ilyen széthúzást, inkább kevés nagy étkezésre van szüksége. De elvileg működnie kellene annak, ahogy eszel, ha a makrók is jól ki vannak számolva. De megtörténhet, hogy az egyéni dolgaid miatt valami kiakad benned egy idő után.


Amikor sokat eszel, akkor mit? S miért ilyen rengeteget? Sportolóként, hízékonyként tudnod kéne, hogy ezt nem engedheted meg magadnak. Értem, hogy többet eszel, esetleg mást. De ennyire elszállni ilyen gyakran...

2016. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy sok kisérlet után még ennél ideálisabb étrendem nem igazán volt és ezt tudtam gond nélkül tartani már 1 éve. Változó hogy miből eszem túl magam, volt hogy pl almából ettem pluszban 800 kcalt, de sokszor tk kenyér, cukormentes tk péksüti de azokból is 5-6db... Lehet hogy a stressztől van, mert sokat versenyzem és tanulok :/
2016. nov. 27. 18:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Honnan a francból szeded, hogy 1350 az alapanyag cseréd?...

Biztos, hogy magasabb... ne idióta honlapok kalkulátoraira alapozd az életed...

2016. nov. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Volt egy ilyen mérés az iskolában, kaptunk egy gépet is...
2016. nov. 28. 13:48
 8/8 4/20 ***** válasza:
0%
Hagyd el a hust és tojást,a pekarut csokkentsd vissza, probald ki hogy a felkelést követő 8-10 óraban vizen kívül semmi es ugy nem indul be az emesztorendszered, ha sportolsz mellette ajanlom hogy kezdj el smoothie t csinalni szuperkajakkal, az enyembe van, 4-6 banan feldoboz/doboz eper, 4-600mls kokusztej, goji, maca, lukuma, spirulina, acai, chia.ajanlom kezd az első etkezesed a turmixxal, az 40 perc alatt mar megemesztodik.
2018. nov. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!