Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan étkezzek egészségesebben?

Hogyan étkezzek egészségesebben?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, 163cm és 60 kg. Napi 3× eszek, de keveset iszok. Két kérdésem is lenne. Szeretnék egészségesebben táplálkozni az iskolában is. Általában reggelire pékárút szoktam enni, ebédre és vacsorára főtt kaját. Mire cseréljem ki a pékárút? A második kérdésem az lenne, hogy ha ezeket csinálom ( [link] ) az segít fogyni? Mellette futnék is.  Sajnos nem tudok olyan sokat futni, inkább csak kocogni, mivel szalagszakadásom volt. Futógépen 3 kör 4-6-8km/h az kevés? Válaszokat/tanácsokat előre is köszönöm, rosszakarók pedig menjenek a kacsába:)

2017. jan. 2. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A napi 3-szor evés az nem sok információ, ahogy a főtt étel sem. Ezek szinte bármit jelenthetnek.

A pékáru lecserélhető sok mindenre, például egy kis gyümölcsre és sajtra, egy darab húsra párolt zöldséggel, zabkására, stb. De egy valódi teljes kiőrlésű kenyér minőségi csirkemellsonkával, cottage cheesezel is sokkal jobb a péksütiknél.

A Réka féle torna izmosodni segít, de az itt bemutatott program még 4-5 sorozatban is viszonylag rövid, így nem éget el túl sok kalóriát.

Futni nem muszáj, a gyors gyaloglás is megteszi, de heti 3-4-szer egy órát le kéne nyomni.

2017. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Étkezésben egyetértek az előttem szólóval, annyi, hogy én a napi 5 étkezést javaslom mindig és kis mennyiségben (jobb egyenletesen tartani a vércukor szintet)A futást sosem javaslom (főleg nőknek nem)helyette nagyon jó dolog a biciklizés (akár otthon is) vagy az úszás. Ezek nem terhelik az izületeket, de megmozgatják az embert. A youtube-on meg keresd a bodyrock.tv csatornát: nőknek való nagyon jó kis edzések vannak benne ;)
2017. jan. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!