Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen apró praktikák vannak,...

Milyen apró praktikák vannak, mellyel egészségesebben étkezhetünk? Ajánljunk egymásnak!

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenekre, mint például fehér kenyér helyett barna/teljes kiőrlésű, lisztből szintén. Vagy a kávét mézzel/nádcukorral. (igen, tisztában vagyok vele, hogy a kávé sem egészséges, nem szeretnék ennyire elmélyülni a dologban)

Valamint lenne még pár konkrét kérdésem?

1. A tejfölnél számít, hogy hány százalék a zsírtartalma? Ha kevesebb, akkor kevésbé rossz?

2. Érdemes esténként gyümölcsöt fogyasztani? Néhol azt írják este nem igazán ajánlott, valahol meg azt, hogy jobb mintha kenyeret zabálnánk éhség esetén este 9kor...

Ilyen apró praktikákra gondolok, adjunk ötleteket egymásnak! :)

Értelmes a kérdés, értelmes válaszokat várok, köszönöm!



2016. szept. 23. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Szemely, cel es egeszsegi allapot fuggo ez a dolog. Nem lehet igy ramondani valamire, hogy mindenki egyen igy meg igy es akkor az tok jo.

De pl. A valtozatossag nagyon fontos a hianybetegsegek elkerulese vegett

Meg minden nap legalabb 1x enni zoldseget (sokkal fontosabb, mint a gyumolcs!)

2016. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem mondtam ilyesmit, hogy mindenki így egyen. Csak érdekelnek ezek az apró dolgok, hogyan lehet kissé egészségesebbé tenni az étrendet.

Zöldség okké.

Köszi a választ.

2016. szept. 23. 15:00
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

A zsir pl jobb mint az etolaj, mert az etolaj hidrogenezessel keszul, amit igy transzzsirokka bont le a szervezet, ami nem fordul elo a termeszetben es lerakodik az erfalon, ami nagyon veszelyes

Ugyanez igaz a vaj-margarin parosara, a vaj javara (kiveve, ha tejfeherje allergias valaki, akkor inkabb a margarin ugye)

2016. szept. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Az a helyzet, hogy megoszlanak a vélemények, mi az egészséges, illetve kinek mi fér bele. A teljes kiőrlésű kenyeret és a nádcukrot is igen nagy ívben kerülöm :D A kávé szerintem OK, illetve úgy lehet, hogy nem, hogy délutántól éjjel 3-ig iszom, de nagy gondot tuti nem okoz, ha nem stimulál...

Szerintem a zsírszegényebb cuccok rosszabbak, főleg ízre, de tejfölt sem ennék, laktóz, nagyüzemi állattartás, kell ez nekem?

A gyümölcs a kenyérhez hasonlóan éhesít, de szerintem bármikor jó, nagyon, nagyon sok kutatás és tapasztalat alapján az összbevitel számít, nem az, hogy hány órakkor mit (kivéve, hogy az inzulinérzéklenység változó, így pl. reggel nem jó sok szénhidrátot enni, elvben. de van, akinek akkor sok energia kell s nem bírja a zsírt, nyilván akkor sok szénhidrátot eszik, ekkor elvileg jobb, ha az nem gyors felszívódású, no meg máskor is).

Gyümölcsöt én akkor eszem, amikor kedvem van, annyit, amennyi jólesik, ennél egészségesebb stílust nehéz elképzelnem. A lelki egészség is fontos. Azért pár gyümölccsel nem árt vigyáznom, de ez egyéni "érzékenység".

Este a fehérje zöldséggel (s zsírral vagy szénhidráttal, ha kell még energia) az, amivel nehéz mellényúlni, de mindenki tapasztalja ki, neki mi passzol, mert sokat érünk vele, ha követjük mások elképzeléseit, aminek még tudományos magyarázata is van, de mi éhezünk, szenvedünk és elromlik az éjszakánk miatta.


Egyénfüggő, hogy mennyi szénhidrát s zsír egészséges számunkra s okoz jó közérzetet, magas energiaszintet. Nagyon nagy a szórás.


Nem apró, de pl. ne együnk sima cukrot (a méz és a nádcukor is az nekem, bár a méz közel áll a szívemhez, sokáig ettem s megvannak az előnyei, de azt sem jó túlzásba vinni). Jó, akkor minimalizáljuk, mert a boltban kapható ételek zöme kiesne s ezt nem akárki vállalja be.


A nátrium-glutamát és sok édesítő kerülése is ajánlható szerintem... Én már csak az íz miatt is kerülöm szinte bármi áron. Pár hetes koplalásnál talán megenném az ételt, amiben van.

2016. szept. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Ó, igen, kókuszzsír s minőségi vaj az étolaj helyett, ezt én is támogatom, jópár éve így élek.

Természetesen semmit nem szabad túlzásba vinni, de ez egyértelmű.

2016. szept. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, hasznosak voltak
2016. szept. 23. 18:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pl.köretként(ha már muszáj)válasszunk zőldséget vagy főzeléket rizs, tészta, kenyér helyett.

Így van, az összbevitel számít. Estefelé nem érdemes gyümit enni, ezt sokan állítják, a fruktóztartalma miatt(ami zsírba megy leginkább).

Csoki helyett min.70%-os kakaótartalmú ét-, feketecsoki. Tehéntej helyett házi tej vagy növényi tej.

Joghurt jót tesz a bélflórádnak, így azt nem annyira zárnám ki.

Müzli helyett zabpehely: kása, palacsinta, muffin, gyümölcskenyér, lepény, stb. formájában

Lassú, nyugodt evés🙂🙂

2016. szept. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

1. hús csökkentése vagy teljes elhagyása - a WHO, ADA, DGE szerint heti max. 300g hús/fő fogyasztása mozog az egészséges kereteken belül,hiába sokkoló ez sokak számára


2. fehér liszt helyett teljes kiőrlésű liszt


3. fehér rizs helyett barna, fekete, vörös, vadrizs


4. különöbző gabonák vagy hüvelyesek köretként pl. kuszkusz, bulgur, quinoa, stb.


5. a tej teljes elhagyása, tejtermékek csökkentése, ezek helyett mandulatej, mogyorótej, zabtej, növényi joghurtok, tejszínek


6. Cukor csökkentése


7. Főleg zöldségalapú étkezés


8. Napi legalább 2 adag gyümölcs fogyasztása


9. szálas teák, gyógyteák fogyasztása filteres szutykok helyett


10. cukrot üdítők helyett víz, friss gyümölccsel ízesítve vagy frissen facsart gyümölcslé


11. olajos magvak fogyasztása nassolnivaló helyett


12. hidegen sajtolt olajak használata pl. tökmag, szőlőmag, lenmag, állati zsírok teljes elhagyása

2016. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!