Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Én egy 176cm magas nő vagyok...

Én egy 176cm magas nő vagyok és 38-40 kg. Mondták már nekem, hogy nagyon vékony vagyok és ami szerintem jó, hogy ezzel én is tisztában vagyok. Lehet lelki probléma az oka? Tényleg anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés
Nem hánytatom magam és szerintem nem vagyok kövér. Szimplán annyi, hogy hiába éhes vagyok nem kívánom az ételt.
2008. okt. 8. 20:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%
egek. én amikor anorexiás voltam, 179 cm voltam és 46 kg, és borzasztóan éreztem magam, szédelegtem állandóan, még a beszéd is gyötrelmes volt, a hajam hullott, vérnyomásom alig volt, a menstruációm meg még most sem jött vissza. nem tudtam ülni se, mert úgy szúrt a csontom... igen lehet lelki probléma az oka és lehet testi is... nemtom anorexia-e a betegséged, de muszáj híznod mert meg fogsz halni, de komolyan. biztos hogy nagy baj van veled. 12.27 a BMI-d... 18 alatt már betegesen sovány. már fogad se kéne hogy legyen... HOGY CSINÁLOD HOGY ENNYIRE JÓL VAGY??
2008. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Hogy sorban válaszoljak a kérdésekre: volt aki azt kérdezte jól érzem e így magam. A válszom NEM!!!!! Nem tudom hallottatok e arról, hogy anorexia arvoza. Ha nem akkor elmondom, hogy magyarul annyit jelent, hogy lelki eredetű anorexia. Aki azt hiszi, hogy csak az lehet anorexiás aki kövérnek hiszi magát mégis csont sovány az téved. Olvassatok jobban utána. Az orvosomhoz még nem mentem el mert a munkahelyemet elveszíteni nem akarom, viszont a dokim legalább 2 hónapra ki akar írni. Most gondolkozom mit írtatok még. Volt aki rengeteg kérdést írt nekem. Azokra tudom a válaszokat. Egyébként 50-55 kg voltam fiatal koromban. Most 26.-ik éves vagyok és leginkább ezt az álapotot akkor kezdtem el elérni miután megszületett a kislányom aki most 8 éves. Szerintem nem vagyok bélférges mert annak más jelei is lennének. A lányom pszihológusa szerint is anorexia nervozám van és ő tanácsolta az egyik ismerősét aki felnőttekkel foglalkozik. Ja és még valami: a 176 cm magassághoz 58-62 kg az ideális. Ha valakinek van még ötlete írjon nyugodtan.Szívesen várom a jótanácsokat és hízási tippeket. Köszönöm.
2008. okt. 10. 09:06
 13/23 A kérdező kommentje:

Jól érzed magad a bőrödben? Nem vagy fáradékony? Nincsenek néha gyengeségi rohamaid, vagy nem gyorsul be a szívverésed? Meg vagy elégedve a külsőddel? Tetszel másoknak? Ha ezekre válaszolsz, megtudod, hogy van-e valami bajod. Ha jól érzed így magad, nem akarsz fogyni, és nincsenek fizikai problémáid, akkor nagy baj nem lehet. Tény, hogy általában egészségesebbnek tartják, ha valaki ezzel a magassággal legalább 50-60 kiló, de azért ez nem törvény.



Ezt az üzenetet kiemelném mert hasznos kérdések vannak számomra benne.

1 kérdés: Nem érzem magam jól a bőrömben!

2 kérdés: Igen fáradékony vagyok nagyon. Naponta meg tudnék inni 2 liter kávét is de azzal csak szaporítanám a bajt.

3 kérdés: Rendszeresen rám jön a gyengeség, vérnyomásom sokszor alig van (80/60-as vérnyomás). Az előző dokim erre annyit mondott igyak több kávét. Az alacsony vérnyomás mellett hol gyors a szívverésem hol lassú.

4 kérdés: Nem vagyok egyáltalán megelégedve a külsőmmel.

5 kérdés: A páromnak így is tetszek, de sokszor mondja, hogy hízzak. Szerencsére vele meg tudom beszélni ezt a problémám és amióta kiderült azóta sokat segít nekem.

Ahhogy előző kommentemben írtam a probléma kiderült, már csak arra kell rájönni mikor kezdődött, mennyire komoly és hogyan lehet segíteni ezen. Annyi sajnos nem elég, hogy eszek. Ezt egy kicsit más oldalról is kell orvosolni. Egyébként a vasam nagyon magas. Ötleteket kérdéseket várom. Köszönöm mindenki érdeklődését és segítségét.

2008. okt. 10. 09:18
 14/23 anonim ***** válasza:
68%
Hát tippek.. Nem is tudom.. Eszedbe jutott már hogy többet egyél? Tudom hogy elég perverzül hangzik, de adj az ételnek egy próbát.
2008. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen orvost kérdezz meg, hogy milyen diétát javasol.

És óvatosan, tervszerűen kell növelned az étkezéseket, nehogy megutáld és kihányd az egészet.

Jelenleg az élet szélén libegsz.

2008. okt. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem milyen megyében laksz?mert ha ittlaksz ahol én én tudom ajánlani dokit.
2008. okt. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
este egyél lefekvés előtt ha éhes vagy ha nem akkor is. hizni fogsz
2008. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj belegondolni,abba,hogy ha érzed,hogy éhes vagy/mert azt írtad,hogy érzed/akkor természetes,hogy enned kell.Minden élőlény eszik,ha éhes,és ha érzi,akkor kívánja is az ételt,próbálj nagyon finomakat enni,hogy megszeresd az étkezéseket.Enni jó.Én egy 55kg-os csaj vagyok,174cm,imádok finomakat enni...
2008. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Egyél hambit:)
2009. szept. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én írtam a sok kérdést. Hogy vagy mostanában? Sikerült híznod?
2010. jan. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!