Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet egy ideje étkezés...

Mitől lehet egy ideje étkezés közben nyelési nehézségem?

Figyelt kérdés

Egy ideje már fura a rágás utáni nyelésem, ugyanis eleve több ideig rágom a számban az ételeket, sok nyel keletkezik így a számban, és csak utána nyelek. Ez mitől lehet? Sőt olyan is előfordult már, amikor majdhogynem fulladozni kezdtem, mert előbb nyeltem a kelleténél a falatot.


Valaki tapasztalt már hasonlót?



2017. jan. 30. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Rendszerint nyelési problémáim vannak, pszichés alapon. Lehet nálad is valami hasonló jellegű a probléma. 25/N
2017. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet reflux is.
2017. jan. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kezdeti reflux lehet igen, de nem lehet szimplán a fulladástól félek? Mit lehet ezzel tenni? Illetve ami kisgyerekkorom óta van az a gyógyszer lenyelési nehézség, néha még a kis cataflam se megy le felakad a szájpadlásra.
2017. jan. 30. 15:31
 4/6 A kérdező kommentje:

Belenézett gégészeten a doki, azt tapasztalta, hogy a nyelvem lágy részénél nem működik jól a reflex ezért nyelek nehezen... Azt mondta neurologiára tud küldeni, de oda csak áprilisban van időpont, szóval nem javult a helyzet... Egyre nehezebben nyelem le a szilárd kajákat. Szóval, ha bárkinek van ötlete kérem írja meg. Nyelvtornát néztem neten majd időnként azt csinálom ,hátha az segít valamit.


A házidokinál is voltam ma ő nyelőcsőtükrözésre utalt be, de nem tudom annak van e értelme így. Ha azt mondta a gégész, hogy ez szerinte idegi..

2017. febr. 8. 19:09
 5/6 anonim válasza:
Nehezen nyelsz, gyakran gombóc a torokban, néha úgy érzed, a nyelőcső közepén megáll az étel és se le se fel? Ez állítólag reflux egy kis nyelőcső szűkülettel kombinálva. Engem is ezzel dobtak fel, csak hogy örüljek! Holnap megyek gyomortükrözésre, ami persze végigvizslatja a nyelőcsövet is. Félek!!!!! Ha nem jól vagy, mindig legyen kéznél egy jó adag nagyon erős mentolos rágó vagy cukorka! Hidd el, segít! Jobbulást!
2017. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Látom régi a kérdés, de hátha látod. Megoldódott a gond??
2020. febr. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!